Шаповал Олександр Сергійович «Фортуна»

Шаповал Олександр Сергійович
Дата та місце народження: 25 липня 1992 р., смт Єлизаветградка, Олександрівський район, Кіровоградська область
Дата та місце смерті: 5 серпня 2015 (23 роки) с. Карлівка, Донецька область
Місце поховання: смт Єлизаветградка, Олександрівський район, Кіровоградська область
Звання: Капітан
Посада: Командир взводу ведення розвідки технічними засобами
Обставини смерті: Загинув 5 серпня 2015 р. разом з Віктором Росторопшою та Максимом Лянкою о 9:30, підірвавшись на фугасі поблизу села Карлівка (Мар'їнський район) Донецької області.

[ред. | ред. код]

Закінчив середню школу № 30 м. Черкаси. Вступив до Київського військового ліцею імені Івана Богуна. Успішно склавши випускні іспити, у 2011 році вступив до Національної академії Сухопутних військ імені Петра Сагайдачного (м. Львів) на факультет аеромобільних військ та розвідки.

В 2012 році факультет було переведено до Військової академії в Одесу. В 2014 році закінчив факультет високомобільних десантних військ та розвідки, отримав офіцерське звання лейтенант і був призначений для подальшого проходження військової служби на посаду командира взводу.

Проходив службу у 74-му окремому розвідувальному батальйоні, який другий рік брав участь в антитерористичній операції на Сході України. Брав участь у обороні Донецького аеропорту.

[ред. | ред. код]

Загинув 5 серпня 2015 р. разом з Віктором Росторопшою та Максимом Лянкою о 9:30, підірвавшись на фугасі поблизу села Карлівка (Мар'їнський район) Донецької області.

Місце поховання: смт Єлизаветградка, Олександрівський район (Кіровоградська область).

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 7, ряд 8, місце 27.