Шамрай Віталій Володимирович

Шамрай Віталій Володимирович
Дата та місце народження: 26 травня 1990 р., м. Монастирище, Черкаська область
Дата та місце смерті: 30 січня 2017 (26 років) м. Авдіївка, Донецька область
Місце поховання: м. Монастирище, Черкаська область
Звання: Солдат
Посада: Снайпер
Обставини смерті: Загинув 30 січня 2017 р. близько 07.00 під час обстрілу РОП в промзоні міста Авдіївка (Донецька область). Разом з Віталієм загинув солдат Я. Павлюк.

Народився 1990 року в місті Монастирище на Черкащині. Рано втратив батька. 2007 року закінчив 11 класів Монастирищенської загальноосвітньої школи № 1. 2010 — Іллінецький державний аграрний коледж за спеціальністю «агрономія, організація і технологія фермерського господарства». Працював у ТОВ «Агровет Атлантик» апаратником виробничої дільниці. Перебував на військовому обліку призовників у Монастирищенському райвійськкоматі, мав відстрочку від призову на строкову військову службу за сімейними обставинами.

Під час війни 17 травня 2016 року вступив на військову службу за контрактом до 169-го навчального центру «Десна». В липні пройшов курси снайперів і був переведений до 72-ї бригади.

Солдат, снайпер взводу снайперів 72-ї окремої механізованої бригади, в/ч А2167, м. Біла Церква.

Загинув 30 січня 2017 року від осколкового поранення, під час несення бойового чергування, внаслідок артилерійського обстрілу ротного опорного пункту в промисловій зоні міста Авдіївка.

Вранці 29 січня штурмова група 1-го механізованого батальйону під час контратаки зайняла взводний опорний пункт (ВОП) противника і тримала оборону до підходу основних сил 1-го батальйону. Противник намагався вибити військовиків із зайнятих позиції. Артилерійські та мінометні обстріли тривали кілька днів. 30 січня ворог застосував РСЗВ «Град». Близько 7:00, під час обстрілу ротного опорного пункту загинули солдат Віталій Шамрай і солдат Ярослав Павлюк.

1 лютого на Майдані Незалежності у Києві сотні людей прощались із сімома воїнами 72-ї ОМБр, які 29 та 30 січня загинули в боях за Авдіївку. 2 лютого Віталія поховали на центральному міському кладовищі м. Монастирище.

Залишились мати Ніна Петрівна, сестра, дружина Ірина Василівна та маленький син Ростислав.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 9, ряд 6, місце 19.