Шахов Едуард Олександрович «Шах»

Шахов Едуард Олександрович
Дата та місце народження: 12 грудня 1992 р., с. Долинське, Херсонська область
Дата та місце смерті: 4 вересня 2019 (26 років) с. Зайцеве, Бахмутський район, Донецька область
Місце поховання: с. Долинське, Херсонська область
Посада: Командир відділення
Обставини смерті: Загинув 4 вересня 2019 р. від кулі снайпера поблизу смт Зайцеве (район т.зв. Світлодарської дуги): під час переміщення в укриття боєць отримав важке кульове поранення грудної клітки в районі серця. Був оперативно доправлений до центральної районної лікарні в м. Бахмут, де через годину помер.

[ред. | ред. код]

Народився 12 грудня 1992 року в селі Долинське (Чаплинський район, Херсонська область). Після закінчення долинської школи навчався в Донецькому національному університеті — на історичному факультеті. Велику частину свого життя мешкав на Донбасі.

З літа 2015 року проходив службу в «Азові»; молодший сержант. Від 2018-го був командиром 1-го відділення, 3-й взвод, 3-тя рота оперативного призначення, окремий загін спеціального призначення «АЗОВ», парамедик.

4 вересня 2019 року в передвечірню пору поблизу смт Зайцеве під час переміщення до укриття потрапив під обстріл ворожого снайпера, внаслідок якого зазнав важкого поранення грудної клітини в районі серця. Був оперативно доправлений до ЦРЛ міста Бахмута, від отриманих поранень за годину помер.

Після прощання на передовій в полку «Азов» 7 вересня 2019 року похований в селі Долинське.

Без Едуарда лишились мама Соколова Олена Володимирівна і сестра.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 11, ряд 1, місце 21.