Шайнога Микола Романович

Шайнога Микола Романович
Дата та місце народження: 26 вересня 1995 р., с. Дмитрів, Львівська область
Дата та місце смерті: 19 червня 2014 (18 років) смт Ямпіль, Краснолиманський район, Донецька область
Місце поховання: с. Дмитрів, Львівська область
Звання: Солдат
Посада: Розвідник-кулеметник
Обставини смерті: Загинув у бою, що точився під смт Ямпіль та селом Закітне Донецької області, метою якого було висування в глибину території, знищення укріплень бойовиків та звільнення населених пунктів. Разом з Миколою загинули підполковник І. Ляшенко, капітан С. Воробець, старший сержант А. Повстюк, старший солдат Ю. Прихід, солдат В. Сивак та солдат В. Семчук.

Народився 1995 року в селі Дмитрів Радехівського району на Львівщині. Навчався у Дмитрівській школі. 2011 року закінчив 9 класів львівської загальноосвітньої школи № 1, 2013-го — Львівський державний ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут. Мріяв поступити в Одеську військову академію, але навчання виявилося занадто дорогим для сім'ї.

У вересні 2013 вступив на військову службу за контрактом. Розвідник-кулеметник розвідувального відділення розвідувального взводу розвідувальної роти штабного батальйону 24-ї окремої механізованої Залізної бригади імені Данила Галицького Сухопутних військ Збройних Сил України, військова частина А0998, м. Яворів.

В березні 2014, у зв'язку з російською збройною агресією проти України, вирушив у Сумську область на кордон з РФ. З травня брав участь в антитерористичній операції на сході України.

19 червня 2014, в ході військової операції зі звільнення від терористів населених пунктів у Лиманському районі (на той час — Краснолиманський район), знищення блокпостів противника біля смт Ямпіль та взяття під контроль мосту через Сіверський Донець, бронегрупа розвідувальної роти потрапила у засідку на підході до села Закітне. Розвідники виявили на дорозі два КамАЗи та БРДМ-2 бойовиків. Було вирішено відконвоювати трофейну техніку ближче до основних сил батальйону, але у цей момент бойовики із засідки відкрили вогонь з кулеметів по бійцях, які сиділи на броні. Бій тривав 3 години, загинули командир 1-го механізованого батальйону підполковник Ігор Ляшенко, командир розвідроти капітан Степан Воробець, командир відділення старший сержант Андрій Повстюк, старший солдат Юрій Прихід, солдати Микола Шайнога, Віктор Сивак і Віктор Семчук. Троє бійців дістали поранення, один з них — важко поранений.

Див. також: Бої за Красний Лиман

Військові обшукали всю територію бою і тіло Миколи не знайшли, рідні до останнього сподівались, що він живий.

29 вересня 2014 року похований на кладовищі рідного села Дмитрова. Залишились батьки Мирослава і Роман, брат та дві сестри.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 5, місце 21.