Шайдюк Віталій Вікторович «Куб»

Шайдюк Віталій Вікторович
Дата та місце народження: 20 грудня 1971 р., смт Попільня, Житомирська область
Дата та місце смерті: 2 лютого 2015 (43 роки) с. Рідкодуб, Донецька область
Місце поховання: смт Попільня, Житомирська область
Звання: Майор
Посада: Заступник командира роти по роботі з особовим складом
Обставини смерті: Загинув 2 лютого 2015 р. під час транспортування боєприпасів, паливних матеріалів та харчових продуктів в с. Рідкодуб поблизу Дебальцевего де спільна група 25-го ОМПб та 128-ї ОГПБр знаходилась в оточенні. БТР військових потрипив в засідку і вони прийняли бій. Разом з Віталієм загинули старший солдат Сергій Гурич, старшина Андрій Сабадаш та старший солдат Денис Гултур.

[ред. | ред. код]

Закінчив 1989 року попільнянську ЗОШ № 1, по тому — Нижньогородське вище військово-інженерне командне училище. Місцем служби обрав Україну, яка щойно здобула суверенітет. Служив у військових частинах Бердичева, Берегова, Львова.

1997 року закінчив Київський військовий гуманітарний інститут Національної академії оборони України, протягом 6 років служив у Білій Церкві на посаді заступника командира в/ч по роботі з особовим складом. 2004 року звільнився з військової служби, працював на різних роботах.

Влітку 2014 року мобілізований, військовослужбовець роти матеріального забезпечення 25-го окремого мотопіхотного батальйону, заступник командира роти по роботі з особовим складом.

2 лютого 2015-го під час транспортування набоїв, паливних матеріалів та харчових продуктів спільна група 25-го ОМПб та 128-ї ОГПБр потрапила в оточення, в селі Рідкодуб БТР військових було підірвано із засідки. Вояки прийняли бій, у якому загинули старший солдат Сергій Гуріч, майор Віталій Шайдюк, старшина Андрій Сабадаш, старший солдат Денис Гултур, солдат Сергій Макаренко зазнав контузії.

Без Віталія лишилися батьки-пенсіонери, сестра, дружина та донька.

Похований 28 лютого 2015-го у Попільні.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 6, ряд 5, місце 10.