Сергієнко Сергій Олексійович «Полтава»

Сергієнко Сергій Олексійович
Дата та місце народження: 22 липня 1988 р., с. Новоаврамівка, Полтавська область
Дата та місце смерті: 22 січня 2018 (29 років) смт Луганське, Бахмутський район, Донецька область
Звання: Солдат
Посада: Снайпер
Обставини смерті: Загинув 22 січня 2018 р. о 7.45 поблизу смт Луганське (в районі Світлодарської дуги) внаслідок осколкових поранень, отриманих під час обстрілу взводного опорного пункту з 82-мм мінометів.

[ред. | ред. код]

Народився 1988 року в селі Новоаврамівка (Хорольський район, Полтавська область). Рано втратив батька, з дитинства працював на фермі, у будівельній бригаді в селі; захоплювався футболом та комп'ютерами, історичною літературою. Закінчив 11 класів Новоаврамівської гімназії, 2006 року вступив до Хомутецького зооветеринарного технікуму, здобув фах ветеринарного фельдшера. Працював за спеціальністю — в агрохолдингу «Астарта» та оператором на молокоблоці.

З 27 жовтня 2016 року служив за контрактом; солдат, снайпер 1-го відділення взводу снайперів 54-ї бригади.

22 січня 2018-го підрозділ отримав бойове завдання: вояки повинні були виявити групу снайперів противника. Взвод вийшов 2 групами — у меншій, було троє — з них Сергій; друга група рушила на іншу позицію. Зі світанком почався обстріл поблизу смт Луганське, одна з мін розірвалася поруч із Сергієм. Сергія витягли з-під вогню, надали домедичну допомогу; викликали медиків, через півгодини були в госпіталі, але ще по дорозі Сергій помер — рани виявилися несумісними з життям; частина осколків міни калібру 80 мм влучила між каскою та бронежилетом.

24 січня 2018 року похований в Новоаврамівці; в останню дорогу проводжали на колінах.

Без Сергія лишилися мама і дві сестри.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 10, ряд 5, місце 17.