Сердюков Євген Сергійович

Сердюков Євген Сергійович
Дата та місце народження: 17 листопада 1983 р., м. Мецамор, Вірменія
Дата та місце смерті: 31 липня 2014 (30 років) м. Шахтарськ, Донецька область
Місце поховання: м. Дніпро
Посада: Командир бойової машини-командир відділення
Обставини смерті: Загинув 31 липня 2014 р. під час спроби 1-го батальйону 25-ї повітрянодесантної бригади взяти штурмом місто Шахтарськ внаслідок прямого влучення в БТР-Д (703). Загинув разом з Федорякою П.В., Сєдовим О.О., Трегубчаком С.О., Джубаткановим А.В., Халіним В.О., Шатайло М.С. та Самишкіним В.Б. Був тимчасово похований сепаратистами біля недобудованої церкви у парку м. Шахтарськ разом з іншими бойовими побратимами. 9 жовтня 2014 р. ексгумований пошуковцями Місії Евакуація-200 (Чорний тюльпан) та привезений до м. Дніпропетровська. Похований на Краснопільському цвинтарі міста Дніпропетровськ як невідомий № 785. Опізнаний за тестами ДНК у лютому 2015 р.

З дитинства проживав у Дніпропетровську. Навчався в СШ № 87 м. Дніпропетровськ с 1991 по 2001 р.р. (на фасаді школи в 2015 р. було встановлено меморіальну дошку).

В 2001 вступив до Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна (ДНУЗТ), колишній (ДІІТ), на факультет «Управління енергетичними процесами» за спеціальністю «Електротехніка та електромеханіка».

Молодший сержант 25-ї Дніпропетровської повітряно-десантної бригади, військова частина А1126 (Гвардійське). Активний член вірменської громади. Євген мав власний бізнес. Був призваний за мобілізацією 11 березня. Окрім військової служби займався допомогою армії, купував інструменти та запчастини для ремонту військової техніки.

31 липня 2014 батальйон 25-ї бригади намагався взяти штурмом місто Шахтарськ, внаслідок потужних обстрілів бойовиками з РСЗВ «Град» позицій силовиків, а також атаки бойовиків із засідки на колону БТР десантників поблизу м. Шахтарськ Донецької області багато вояків загинуло. Російські бойовики знімали тіла загиблих десантників на відео і фото й потім хизувались у соцмережах. Терористи тимчасово поховали біля недобудованої церкви в парку Шахтарська — Артема Джубатканова, Євгена Сердюкова, Олексія Сєдова, Станіслава Трегубчака, Петра Федоряку, Халіна Володимира та, можливо — Володимира Самишкіна. Тоді ж поліг Андрій Болтушенко. Вважається зниклим старший лейтенант Шатайло Михайло Сергійович — тіло не ідентифіковане.

Похований на Краснопільському цвинтарі.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 2, ряд 1, місце 21.