Сенкевич Максим Олегович

Сенкевич Максим Олегович
Дата та місце народження: 20 лютого 1989 р., с. Лиса Гора, Миколаївська область
Дата та місце смерті: 10 листопада 2014 (25 років) с. Березове, Донецька область
Місце поховання: с. Чаусове Друге, Первомайський район, Миколаївська область
Посада: Командир взводу (Во командира роти)
Обставини смерті: Загинув в бою 10 листопада 2014 р. коли в 150 метрах від опорного пункту бригади поблизу села Березове (Мар'їнський район) Донецької області була виявлена російська розвідувально-диверсійна група (один з бойовиків підірвався на мінній ростяжці). Мотострілки вийшли на перехват. В цей час противнику підійшло підкріплення не менше 50 чоловік із мінометами та гранатометами. В ближньому бою противник був розбитий, втративши не менше 10 осіб. Разом з Максимом загинули солдат В. Токар та солдат В. Бошняк.

[ред. | ред. код]

Народився 20 лютого 1989 року в селі Лиса Гора Первомайського району Миколаївської області.

У 1995 році вступив до 1-го класу Лисогірської восьмирічної школи № 2, з 1996 по 2000 рр. — навчався в Лисогірській школі-інтернат № 5.

З 5-го по 8-й клас навчався у загальноосвітній школі в селі Опільсько Сокальського району на Львівщині. У 2005 році сім'я переїхала до села Чаусове-2 Первомайського району, де провчився один рік, середню школу закінчив у селі Чаусове-1. У 2007—2012 рр. — навчання в Інституті історії та права Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського.

З 22 лютого 2012 по 20 травня 2014 року працював молодшим інспектором II-ї категорії відділу режиму та охорони Миколаївського слідчого ізолятора у званні молодшого сержанта внутрішньої служби.

У виші закінчив кафедру військової підготовки, де отримав звання молодшого лейтенанта. З початком бойових дій на сході добровільно прибув до Очаківського військкомату. У зоні АТО виконував свій військовий обов'язок на посадах командира взводу, в. о. командира роти у складі 28-ї окремої механізованої бригади.

10 листопада 2014 р. загинув у бою біля села Березове Мар'їнського району Донецької області. У 150 метрах від опорного пункту бригади була виявлена російська диверсійно-розвідувальна група — один з бойовиків підірвався на мінній «розтяжці». Мотострільці вийшли на перехоплення, в цей час терористам підійшло підкріплення — не менше 50 чоловік з мінометами та гранатометами. У ближньому бою противник був розбитий, його втрати склали не менше 10 осіб. Старший лейтенант Максим Сенкевич загинув під час запеклого бою Тоді ж полягли солдати Віктор Бошняк та Віталій Токар. Ще троє бійців отримали поранення.

У Максима залишились мати, сестра, дружина та донька. Похований в селі Чаусове-2 Первомайського району на Миколаївщині.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 5, ряд 1, місце 11.