Селіхов Роман Павлович «Гера»

Селіхов Роман Павлович
Дата та місце народження: 8 серпня 1976 р., м. Новомосковськ, Дніпропетровська область
Дата та місце смерті: 10 листопада 2018 (42 роки) смт Луганське, Бахмутський район, Донецька область
Місце поховання: м. Дніпро
Посада: Снайпер-інструктор
Обставини смерті: Загинув 10 листопада 2018 р. під час рекогностування місцевості та проведення інженерної розвідки між спостережними постами поблизу селища Луганське на Донеччині внаслідок підриву на радіокерованому фугасі. Разом з Романом загинув старшина Юрій Олійник.

[ред. | ред. код]

Народився 1976 року у місті Новомосковськ (Дніпропетровська область). Мешкав у місті Перещепине (Новомосковський район). Виріс в родині військових, дід — військовий льотчик, батько служив в ракетних військах. Закінчив юридичний університет (імовірно Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ), але не захотів працювати в МВС не захотів — працював у сфері будівництва. Захоплення: високоточна стрільба.

Протягом 2015—2016 років служив за мобілізацією, 81-ша бригада, 5-та батальонна тактична група, розвідник 2-го взводу розвідроти, виконував обов'язки заступника командира взводу. Воював під Попасною, Горлівкою, Опитним, Авдіївкою; за опорні пункти «Зеніт», «Шахта Бутівка», «Мурашник». Після демобілізації певний час служив у військкоматі в Дніпрі, по тому його запросили до 169 навчального центру «Десна». Закінчив в Україні канадсько-литовські снайперські курси, став інструктором снайперів. 2018 в Литві зайняв третє місце на європейському чемпіонаті з військового снайпінгу в особистому заліку. Старший сержант, інструктор снайперів 169-го НЦ «Десна»; вирушив на фронт до 72-ї бригади.

10 листопада 2018 року загинув під час рекогностування місцевості та проведення інженерної розвідки між спостережними постами на Світлодарському напрямі — поблизу смт Луганське, внаслідок спрацювання встановленого ворогом радіокерованого фугасу (за 700 метрів від позицій українських захисників). Загинули двоє військовослужбовців — Юрій Олійник та Роман Селіхов, ще двоє зазнали поранень.

14 листопада 2018-го похований на Краснопільському кладовищі Дніпра.

Без Романа лишилися батьки, дружина та дві дорослі доньки. Батько — Павло Селіхов — полковник у відставці, був заступником командира 6-го армійського корпусу, з червня 2015 до лютого 2017 року — голова Новомосковської РДА. Молодша донька в недавньому часі вступила у Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ, без будь-якої сторонньої допомоги.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 10, ряд 10, місце 25.