Савченко Максим Сергійович

Савченко Максим Сергійович
Дата та місце народження: 5 березня 1989 р., м. Магдебург, Німеччина
Дата та місце смерті: 19 липня 2014 (25 років) м. Лисичанськ, Луганська область
Місце поховання: м. Суми
Звання: Капітан
Посада: Командир взводу
Обставини смерті: Загинув 19 липня 2014 р. у бою під Лисичанськом у Луганській області. Разом з Максимом загинули сержант А. Пушанко, солдат Ю. Ляпін, солдат О. Клим та старший солдат М. Бурлак.

[ред. | ред. код]

Народився 5 березня 1989 р. в м. Магдебург, Німеччина, в сім'ї військовослужбовця. Його батько Савченко Сергій Вікторович, а дід Максима Савченко Віктор Ігнатович. Бабусю Максима та жінку Віктора звали Савченко Лідія Григорівна (дівоче призвище Гостьєва). Вона походить з багатої сім'ї Гостьєвих. Прадід Максима Гостьєв Григорій Кузьмич, а прапрадід Гостьєв Кузьма Митрофанович (1887-1967). У 1992 році переїхали до м. Суми. 2006 року закінчив Сумську спеціалізовану школу І-ІІІ ступенів № 7.

З 2006 року — в Збройних силах України. У 2010 році закінчив факультет аеромобільних військ та розвідки Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного (Львів) за спеціальністю «Бойове застосування та управління діями аеромобільних підрозділів».

З 2010 року служив в 95-й окремій аеромобільній бригаді (в/ч А0281, Житомир).

[ред. | ред. код]

У зоні бойових дій з квітня 2014-го, командир взводу, заступник командира мінометної батареї, інструктор по парашутно-десантній підготовці, 95-а окрема аеромобільна бригада. Його брат також брав участь в бойових діях на Донбасі.

19 липня 2014 року загинув у бою під Лисичанськом в ході наступу, діставши декілька кульових поранень. У цьому бою загинули також сержант Артур Пушанко, старший солдат Микола Бурлак, солдати Юрій Ляпін та Олег Клим.

Похований на Алеї Героїв в Сумах 23 липня, на прощанні труна була закрита і для родичів.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 9, місце 39.