Самусь Геннадій Васильович «Амур»

Самусь Геннадій Васильович
Дата та місце народження: 25 липня 1993 р., с. Краснопілля, Чернігівська область
Дата та місце смерті: 2 лютого 2016 (22 роки) сел. Спірне, Донецька область
Звання: Сержант
Посада: Головний сержант батареї
Обставини смерті: Загинув 2 лютого 2016 р. близько 15:00 під час патрулювання території поблизу селища Спірне Бахмутський район (Донецька область), неподалік Лисичанська, підірвавшись на розтяжці. Разом з Геннадієм загинув солдат Л. Козороз.

[ред. | ред. код]

Народився 1993 року в селі Краснопілля Коропського району (Чернігівська область). Навчався у Краснопільській ЗОШ, закінчив Конотопське ПТУ, здобув професію газоелектрозварювальника та автослюсаря; займався боксом. Рано лишився сиротою, після смерті батьків проживав з сестрою Оленою 2013 року проходив строкову службу у Василькові, в/ч А2860. По закінченні строкової служби уклав контракт, продовжив службу у Броварах; згодом написав рапорт про направлення в зону бойових дій. Сержант зенітно-ракетного дивізіону, 96-та зенітна ракетна бригада; головний сержант батареї.

Пройшов 2 ротації на позиції «Зеніт» біля Донецького аеропорту (лютий-квітень та липень-вересень 2015) — у складі зведеного загону ВПС «Дика качка». В часі служби отримав звання молодшого сержанта, відзначений армійськими і військовими відзнаками. У березні 2015 року зазнав кульового поранення в ліву руку, після лікування повернувся до частини.

2 лютого 2016-го пополудні під час патрулювання території поблизу селища Спірне Артемівського району військовики підірвалися на «розтяжці». Геннадій загинув від чисельних уламкових поранень, ще 4 поранених доставлені до шпиталю у Сватове. Тоді ж загинув солдат Леонід Козороз.

Похований в селі Краснопілля Коропського району.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 8, ряд 7, місце 5.