Самойлов Віктор Васильович

Самойлов Віктор Васильович
Дата та місце народження: 24 травня 1969 р., смт Новопокровка, Солонянський район, Дніпропетровська область
Дата та місце смерті: 24 серпня 2014 (45 років) с. Петрівське, Донецька область
Місце поховання: смт Солоне, Дніпропетровська область
Посада: Головний сержант взводу
Обставини смерті: Зник безвісти 24 серпня 2014 р. під час евакуації поранених захисників Савур-Могили на автомобілі біля с. Петрівське, Шахтарський район, Донецька область. В цьому автомобілі також знаходилися старший прапорщик міліції Темур Юлдашев та молодший сержант Олександр Яремчук. Тіло ексгумовано Місією Евакуація-200 (Чорний тюльпан) у безіменній могилі на околиці с. Петрівське 1 жовтня 2014 р. Впізнаний за експертизою ДНК. Похований 19 березня 2015 р.

[ред. | ред. код]

Народився 1969 року в смт Новопокровка (Солонянський район, Дніпропетровська область). Закінчив середню школу № 1 смт Солоне.

Проходив військову службу на посаді головного сержанта взводу 25-ї Дніпропетровської окремої аеромобільної бригади, в/ч А1126, смт Гвардійське). Від початку російської збройної агресії захищав Україну на східному фронті.

До останнього тримав позиції на кургані Савур-могила. Коли український кордон перетнули регулярні формування збройних сил РФ, і основні сили української армії вже відступили, на Савур-могилі залишились в оточенні бійці, у яких не було наказу на відхід. 24 серпня 2014 року до них прорвалась машина, щоб евакуювати поранених, у тому числі Віктора Самойлова, командира спецбатальйону міліції «Тимур» Темура Юлдашева і гвардійця Івана Журавльова. Під час евакуації автомобіль було двічі обстріляно, він перевернувся і був захоплений російськими бойовиками поблизу села Петрівське Шахтарського району. Самойлова та інших поранених вони вбили. Про це розповів Іван Журавльов, якого бойовики забрали у полон, упізнавши в ньому бійця, що підняв український прапор над Слов'янськом. За кілька тижнів Журавльов вийшов на зв'язок, потім був звільнений за обміном.

Група, яку направили на пошук загиблих, не змогла знайти тіла; офіційно Віктор вважався зниклим безвісти. Тіло ексгумоване Місією «Евакуація-200» («Чорний тюльпан») у безіменній могилі на околиці Петрівського 1 жовтня 2014 року. Упізнаний за експертизою ДНК.

Похований 19 березня 2015 року в смт Солоне.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 3, ряд 9, місце 1.