Самофалов Микола Миколайович «Ядро»

Самофалов Микола Миколайович
Дата та місце народження: 19 грудня 1990 р., м. Маріуполь, Донецька область
Дата та місце смерті: 27 серпня 2014 (23 роки) с. Олександрівське, Донецька область
Посада: Міліціонер
Обставини смерті: Загинув 27 серпня 2014 р. під час проведення розвідки в районі с. Олександрівське, Новоазовський район, Донецька область.

Народився 1990 року в Маріуполі. З 1 по 8 клас навчався у загальноосвітній школі № 65, продовжив навчання у спортивній школі № 4. Займався спортом, зокрема легкою атлетикою, брав участь у змаганнях зі штовхання ядра, кандидат у майстри спорту. Згодом став тренером. Належав до руху ультрас ФК «Маріуполь».

З початком російської збройної агресії проти України приєднався до батальйону патрульної служби міліції особливого призначення «Азов» одним з перших, ще на етапі його формування. 13 червня 2014 брав участь у «зачистці» Маріуполя від проросійських збройних бандформувань.

27 серпня 2014 року автомобіль групи розвідників «Азова», потрапив у засідку терористів поблизу Новоазовська, в районі села Олександрівське (на той час — Рози Люксембург). Військовий із позивним «Ніс»: «У нас була чітка інформація, що російські війська перейшли кордон України в районі Новоазовська і по всій лінії загалом. Хлопці виконували бойове завдання, внаслідок чого потрапили в засідку, і їх взяли в полон». Через деякий час близьким Миколи подзвонили терористи й повідомили, що «Ядра» більше немає.

З «азовців», які тоді потрапили у засідку, станом на липень 2018 року двоє перебувають у заручниках, — Максим Худан («Севастополь», командир групи) і Роман Біленький («Рамзан»). Протягом місяця після зникнення надходила інформація, що вони поранені, у полоні. Максим Худан з полону дзвонив побратимам. Достовірних відомостей про їхню подальшу долю немає. Тіло Миколи Самофалова не знайдене, вважається зниклим безвісти.