Самак Микола Миколайович

Самак Микола Миколайович
Дата та місце народження: 15 березня 1992 р., с. Баня-Березів, Івано-Франківська область
Дата та місце смерті: 20 січня 2015 (22 роки) Донецький аеропорт
Звання: Солдат
Посада: Командир відділення
Обставини смерті: Загинув 20 січня 2015-го загинув під час оборони аеропорту Донецька. Група, у складі якої був Микола, мала завданням доставити до нового терміналу зенітну установку — була необхідна для зачистки верхніх поверхів будівлі від терористів. В умовах обмеженої видимості та безперервних гранатометних обстрілів МТ-ЛБ згорів цілком.

[ред. | ред. код]

Народився в селі Баня-Березів, Косівського району, Івано-Франківської області. В раньому віці залишився без батьків[джерело?]. Має сестру Надію. Проживав в селі Текуча.

Закінчив Івано-Франківський коледж фізичного виховання. У зоні бойових дій перебував з жовтня 2014 року, солдат, командир відділення, стрілець зенітно-ракетного взводу 3 батальйону 80-ї окремої аеромобільної бригади.

20 січня 2015-го загинув під час оборони аеропорту Донецька. Група, у складі якої був Микола, мала завданням доставити до нового терміналу зенітну установку — була необхідна для зачистки верхніх поверхів будівлі від терористів. В умовах обмеженої видимості та безперервних гранатометних обстрілів МТ-ЛБ згорів цілком. Після вибуху та утворення завалів у новому терміналі аеропорту доля Миколи була невідомою.

Через місяць тіло Миколи Самака вдалося вивезти із ДАП разом з тілами Владислава Алексейчука, Олексія Марченка, Петра Савчука та Дмитра Ґудзика.

Похований як невідомий Герой в Дніпропетровську. Впізнаний за експертизою ДНК.

Лишилася сестра Надія.

Перепохований 10 липня 2016 року в селі Баня-Березів.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 5, ряд 9, місце 17.