Салітра Володимир Богданович

Салітра Володимир Богданович
Дата та місце народження: 24 липня 1989 р., с. Волиця, Львівська область
Дата та місце смерті: 11 липня 2019 (29 років) с. Тарамчук, Донецька область
Місце поховання: с. Волиця, Львівська область
Посада: Заступник командира бойової машини–навідник-оператор
Обставини смерті: Загинув 11 липня 2019 р. близько 23:30 від кулі снайпера на спостережному посту в районі с. Тарамчук на Донеччині.

[ред. | ред. код]

Народився 1989 року в селі Волиця (Жовківський район, Львівська область); закінчив волицьку школу. Після смерті батьків оформив опікунство над молодшим братом — аби його не забрали до інтернату.

Листопадом 2016-го вступив на військову службу за контрактом; старший солдат, заступник командира бойової машини — навідник-оператор 2-го відділення 3-го взводу 9-ї роти, 3-й батальйон 24-ї бригади.

11 липня 2019 року загинув перед опівніччю під час бойового чергування на спостережному посту біля села Тарамчук Мар'їнського району. Володимир першим помітив підозрілий рух в напрямі позицій та отримав дозвіл на відкриття вогню — щоб унеможливити проникнення диверсантів. В цей момент ворожий снайпер, що імовірно прикривав дії ДРГ, здійснив постріл зі снайперської гвинтівки калібру 12,7 мм в бійницю, де знаходився боєць.

15 липня 2019-го відбулося прощання з Володимиром жителів сіл Лавриків та Нова Кам'янка, та на площі Вічевій у Жовкві. Похований в селі Волиця; автівку з тілом Володимира стрічали із прапорами, стоячи на колінах.

Без Володимира лишились сестра і брат.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 11, ряд 9, місце 1.