Сакаль Іван Володимирович «Маямі»

Сакаль Іван Володимирович
Дата та місце народження: 27 червня 1994 р., с. Завадівка, Львівська область
Дата та місце смерті: 6 травня 2019 (24 роки) Помер від поранень
Місце поховання: с. Завадівка, Львівська область
Посада: Головний сержант взводу
Обставини смерті: У ніч з 1 на 2 травня 2019 р. був важко поранений в бою з ворожою ДРГ поблизу с. Миколаївка Волноваського району на Донеччині. Терміново був доправлений до обласної клінічної лікарні ім. Мечнікова в м. Дніпро, де лікарі протягом п'яти діб намагалися врятувати йому життя. Помер 6 травня, не виходячи з коматозного стану.

Народився 1994 року в селі Завадівка (Турківський район, Львівська область). 2009 року закінчив завадівську ЗОШ. В 2009—2013 роках — студент Самбірського технікуму економіки та інформатики, розробка програмного забезпечення. Проживав в с. Завадівка. 2015 року заочно закінчив Тернопільський національний економічний університет, напрям «програмна інженерія».

Початком 2014 року пішов на військову службу; захищав Україну у боях. Служив у 56-ій комендатурі охорони та обслуговування ВМС (місто Одеса), з 2015 року — у морській піхоті. Командир взводу розвідки 137-го окремого батальйону морської піхоти — з 26 жовтня служив за контрактом. Спочатку командир відділення — командир бойової машини, з березня 2016-го служив у розвідці; у червні того ж року став головним сержантом взводу.

Пройшов кілька курсів підготовки з британськими інструкторами, був задіяний у міжнародних навчаннях Sea Breeze-2016. Захоплювався кросфітом, брав участь у змаганнях «Звитяга ВМС». Проходив третю ротацію.

1 травня 2019 року зник під час бою поблизу села Миколаївка (Волноваський район), поблизу окупованого Докучаєвська, при переслідуванні резервною групою ДРГ терористів старший матрос Денис Козьма — під прикриттям туману намагалися непомітно подолати смугу забезпечення. Терористи для прикриття відступу розпочали обстріл з ВКК та стрілецької зброї. У тому ж бою був важко поранений старший сержант Іван Сакаль, поранень зазнав іще один морпіх.

6 травня 2019-го помер від поранень у Дніпропетровському обласному госпіталі, не виходячи з коматозного стану. Лікарі протягом 5-ти діб намагалися врятувати його життя.

8 травня 2019 року відбулося прощання з Іваном Сакалем в місті Буськ. Бущани прощалися із новітнім Героєм України навколішках, з квітами, прапорами та щирою молитвою. Того ж дня відбулося прощання у Львові

Похований в селі Завадівка.

Без Івана лишились батьки та молодший брат — також проходив службу за контрактом в зоні боїв.

16 жовтня 2022 року молодший брат Івана Михайло також загнув в боях з російськими окупантами.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 11, ряд 6, місце 12.