Саюк Микола Олександрович «Француз»

Саюк Микола Олександрович
Дата та місце народження: 22 грудня 1987 р., м. Дубно, Рівненська область
Дата та місце смерті: 1 листопада 2016 (28 років) с. Славне, Донецька область
Місце поховання: с. Адамівка, Березнівський район, Рівненська область
Посада: Командир відділення
Обставини смерті: Загинув 1 листопада 2016 р. під час обстрілу ВОП в районі села Славне (Мар'їнський район) Донецької області. Разом з Миколою загинув старший солдат С. Кочетов.

Народився 22 грудня 1987 року в місті Дубно Рівненської області. Після смерті батька, Миколі в той час виповнилося чотири роки, сім'я переїхала жити до села Адамівка Березнівського району. Закінчив 9 класів Соснівської школи і того ж року вступив до вищого професійного училища № 7, де здобув дві спеціальності – муляра та кухаря.

Був активним учасником Революції Гідності, брав участь в протистояннях на Грушевського та Інститутській у кривавий четвер, був поранений. Пішов на фронт добровольцем від самого початку бойових дій, а в грудні 2014 підписав контракт до закінчення особливого періоду.

Молодший сержант, командир відділення зв’язку взводу управління мінометної батареї 24-го окремого штурмового батальйону «Айдар» 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади.

Загинув 1 листопада 2016 року на ВОП в районі села Славне Мар'їнського району Донецької області. Разом з Миколою загинув старший солдат Сергій Кочетов. Провели в останню путь загиблих айдарівців на Майдані Незалежності.

Похований в селі Адамівка, Березнівський район, Рівненська область.

По смерті залишилися мати, сестра та дружина.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 9, ряд 8, місце 12.