Саєнко Віктор Олександрович

Саєнко Віктор Олександрович
Дата та місце народження: 26 вересня 1972 р., с. Бойове, Володарський район, Донецька область
Дата та місце смерті: 9 травня 2014 (41 рік) м. Маріуполь, Донецька область
Місце поховання: м. Маріуполь, Донецька область
Посада: Начальник відділу ДАІ
Підрозділ: ДАІ м Маріуполя
Обставини смерті: 9 травня 2014 р. загинув в бою з озброєними сепаратистами, що атакували будівлю Маріупольського міського управління міліції. Під час цього бою також загинули старший солдат Богдан Шлемкевич, прапорщик міліції Михайло Єрмоленко, рядовий міліції Родіон Добродомов, полковник Сергій Демиденко та солдат Олег Ейсмант.

[ред. | ред. код]

Віктор Саєнко проходив строкову службу у десантних військах. В органах внутрішніх справ працював з 1993 року. 18 років пропрацював у Державтоінспекції, розпочавши службу помічником слідчого дорожньої міліції. Займав посаду начальника відділення з оформлення дорожньо-транспортних пригод ДАІ Маріуполя. У вересні 2008 року у званні майора був призначений на посаду начальника відділу ДАІ Маріупольського МУ ГУ МВС України в Донецькій області, де прослужив до самої смерті. Під час служби на цій посаді отримав звання підполковника.

За словами народного депутата України Олега Ляшка, на відміну від переважної більшості міліціонерів, що добровільно склали зброю, або перейшли на сторону супротивників, Віктор Саєнко брав активну участь у протидії проросійським угрупованням і терористам під час протистоянь у Маріуполі навесні 2014 року.

Вранці 9 травня начальник Маріупольського управління міліції Валерій Андрущук проводив нараду з командирами силових підрозділів на 3-му поверсі будівлі управління по вулиці Георгіївській. Близько 10-ї години почалась спроба штурму міськуправління озброєними бойовиками групи «Мангуста», які зі стрільбою зайняли 1-й і 2-й поверхи. Командири підрозділів викликали підкріплення й прийняли бій. Від кулі снайпера загинув заступник командира 20-го батальйону тероборони Сергій Демиденко, смертельне поранення дістав молодший інспектор зв'язку батальйону патрульної служби Михайло Єрмоленко. Віктор Саєнко вистрибнув з третього поверху, вже у дворі один з нападників пострілами із автомата завдав йому трьох вогнепальних поранень, одна куля влучила у серце. Міліціонер встиг лише укритись за машиною і помер від поранень.

11 травня в Маріуполі відбулося прощання з офіцером, до труни поклали міліцейський кашкет і берет десантника.

У Віктора Олександровича залишилася дружина та троє синів.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 3, місце 7.