Сагайдак Юрій Михайлович «Батя»

Сагайдак Юрій Михайлович
Дата та місце народження: 9 лютого 1969 р., с. Бабайківка, Дніпропетровська область
Місце поховання: с. Новостроївка, Царичанський район, Дніпропетровська область
Звання: Сержант
Посада: Стрілець-санітар
Обставини смерті: 24 серпня 2014 року перебував на блокпосту 39-го БтРО у с. Новодворське, неподалік від Іловайська. Загинув на блокпосту під час наступу російських військ та загонів сепаратистів увечорі 24 серпня 2014 р. Був похований неподалік від блокпосту разом з В. Яровий та В. Шевченко. Разом із тілом Сагайдака лежав обривок жовтого скотчу, на якому було написано Сагайдак Ю.М. Ексгумований Місією Евакуація-200 (Чорний тюльпан) 11 червня 2015 р. Впізнаний за експертизою ДНК.

[ред. | ред. код]

Народився 1983 року в селі Новостроївка (Царичанський район Дніпропетровської області). Закінчив 8 класів Бабайківської школи, Петриківське ПТУ-79, механізатор. 1987 року призваний на строкову службу, Тихоокеанський флот. Ще в школі почав займатися гирьовим спортом, кандидат в майстри спорту. На Всесоюзних змаганнях у Біловодську Луганської області увійшов до трійки призерів, 1988-го став чемпіоном Тихоокеанського флоту з гирьового спорту.

Працював мотористом на СТО в Яризівці, у міліції з охорони каналу Дніпро — Донбас, останні роки — на заводі в місті Дніпро.

З червня 2014-го — стрілець-санітар 39-го батальйону територіальної оборони ЗС України «Дніпро-2», псевдо «Батя». Коли доводилося відступати, лишався у групі прикриття.

23 серпня підрозділу стало відомо, що в їх напрямі з Росії рухається мотоколона, проте отримали наказ окопатися. 24 серпня загинув у бою на блокпосту № 4 поблизу села Новодвірське в районі міста Моспине — смт Новий Світ (Старобешівський район) під час наступу російських збройних формувань при боях за Іловайськ. Тоді ж полягли Володимир Шевченко та Володимир Яровий.

Був похований неподалік від блокпосту. Разом із тілом Сагайдака лежав обривок жовтого скотчу, на якому було написано «Сагайдак Ю. М.»

Ексгумований місією «Ексгумація-200» («Чорний тюльпан») 11 червня 2015-го, упізнаний за експертизою ДНК. Похований 25 вересня 2015 року в Новостроївці.

Залишилися дружина Вікторія Анатоліївна, сини Ігор та Валерій.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 3, ряд 8, місце 7.