Сабадаш Андрій Васильович «Старшина»

Сабадаш Андрій Васильович
Дата та місце народження: 28 січня 1971 р., смт Кожанка, Фастівський район, Київська область
Дата та місце смерті: 2 лютого 2015 (44 роки) с. Рідкодуб, Донецька область
Місце поховання: смт Кожанка, Фастівський район, Київська область
Звання: Старшина
Посада: Старшина роти
Обставини смерті: Загинув 2 лютого 2015 р. під час транспортування боєприпасів, паливних матеріалів та харчових продуктів в с. Рідкодуб поблизу Дебальцевего де спільна група 25-го ОМПб та 128-ї ОГПБр знаходилась в оточенні. БТР військових потрипив в засідку і вони прийняли бій. Разом з Андрієм загинули старший солдат Сергій Гурич, старший солдат Деніс Гултур та майор Віталій Шайдюк.

Родина виховувала двох дітей, їхній син загинув, сім'я розпалась, колишня дружина з донькою жили окремо. Задля забезпечення їх та 78-річної мами Андрій працював на кількох роботах.

Мобілізований 11 червня 2014 року, старшина роти 25-го окремого мотопіхотного батальйону. З 20 серпня перебував у зоні бойових дій, у батальйоні відповідав за тактику бою і справність техніки.

2 лютого 2015-го під час транспортування набоїв, паливних матеріалів та харчових продуктів спільна група 25-го ОМПб та 128-ї ОГПБр потрапила в оточення, в селі Рідкодуб БТР військових було підірвано із засідки. Вояки прийняли бій, у якому загинули Андрій Сабадаш, майор Віталій Шайдюк, старший солдат Сергій Гуріч, старший солдат Денис Гултур, солдат Сергій Макаренко зазнав контузії.

Вважався зниклим безвісти, наприкінці лютого був ідентифікований серед загиблих. Похований 1 березня 2015-го в смт Кожанка.

Без Андрія лишилися мама та донька.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 6, ряд 5, місце 9.