Рижак Володимир Юрійович «Мачете»

Рижак Володимир Юрійович
Дата та місце народження: 21 грудня 1989 р., м. Сміла, Черкаська область
Дата та місце смерті: 2 серпня 2014 (24 роки) м. Докучаєвськ, Донецька область
Місце поховання: с. Шарин, Уманський район, Черкаська область
Посада: Фахівець групи матеріального забезпечення
Обставини смерті: Загинув 2 серпня 2014 р., потрапивши під вогонь снайпера, під час операції з ліквідації диверсійної групи терористів у місті Докучаєвську (Донецька область), які ввечері 31 липня 2014 року у місті Докучаєвську скоїли вбивство підполковника міліції Василя Рябоконя та старшого лейтенанта міліції Миколи Дорошка. Разом із Володимиром загинув рядовий міліції Євген Старіков.

[ред. | ред. код]

Народився 1989 року в селі Шарин (в інщих джерелах — у місті Сміла; а на початку 1990-х років разом із батьками переїхав до села Шарин). Закінчив 9 класів Шаринського НВК; вступив на навчання в Уманський агротехнічний коледж. Учасник Революції Гідності з 4 грудня 2013 року. Стояв на передовій 18—20 лютого 2014-го (батькам нічого не казав), йому прострілили двічі каску, мав опік верхніх дихальних шляхів від невідомих газів. Коли «Беркут» оточив Український дім, вибив вікно й вивів з будинку близько 100 людей.

Після початку війни збирав допомогу бійцям, перевозив до батальйону «Шахтарськ», у який згодом і записався — хоча був оформлений як цивільний працівник (про це стало відомо лише після його загибелі).

2 серпня 2014-го батальйоном «Шахтарськ» ліквідована диверсійна група терористів у місті Докучаєвську, Володимир загинув у бою, захищаючи товариша. Тоді ж загинув Старіков Євген Андрійович.

Похований у селі Шарин 5 серпня 2014-го.

Без Володимира лишились батьки та сестра. Після загибелі Володимира його батько Юрій Рижак став до лав батальйону імені Сергія Кульчицького.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 2, ряд 3, місце 26.