Русак Олександр Олегович «Дєрзкий»

Русак Олександр Олегович
Дата та місце народження: 7 жовтня 1990 р., м. Дніпро
Дата та місце смерті: 23 серпня 2014 (23 роки) м. Іловайськ, Донецька область
Місце поховання: м. Дніпро
Посада: Міліціонер
Обставини смерті: Ввечері 23 серпня 2014 р., одна з розвідувальних груп БПСМОП Азов, що діяла у районі Іловайська, потрапила у засідку і була обстріляна з гранатомета. Олександр загинув, двоє його товаришів дістали поранення. Попри ці втрати, бійці Азову у бою повністю знищили противника.

[ред. | ред. код]

Народився 1990 року в місті Дніпро. Навчався у дніпровській школі № 80, по тому здобував диплом юриста в дніпровському виші. З дитинства вирізнявся почуттям справедливості та любов'ю до своєї країни. Активний учасник руху вболівальників-«фанатів» футбольного клубу «Дніпро», відомий за призвіськом «Дєрзкий», взяв собі як псевдо.

Брав участь у подіях Революції Гідності. В часі війни — міліціонер, батальйон патрульної служби міліції особливого призначення «Азов». Батьків про своє рішення повідомив телефоном — батьки бачили його присягу в телеетері.

Увечері 23 серпня 2014-го одна з розвідувальних груп «Азова», діючи в околицях Іловайська, потрапила у засідку та була обстріляна з гранатомета. Олександр Русак загинув, зазнали поранень «Безумний», «Гюрза» та «Золотий». Незважаючи на втрати, бійці «Азову» у бою повністю ліквідували терористів.

Похований в місті Дніпропетровськ. Без Олександра лишились мама Лариса Андріївна і батько Олег Русаки.

Його батько Олег Русак також загинув на війні 20 червня 2022 року.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 3, ряд 7, місце 6.