Руденко Сергій Сергійович

Руденко Сергій Сергійович
Дата та місце народження: 13 квітня 1979 р., м. Броди, Львівська область
Дата та місце смерті: 2 травня 2014 (35 років) с. Карпівка, Донецька область
Місце поховання: м. Броди, Львівська область
Посада: Командир вертолітної ланки
Обставини смерті: Загинув 2 травня 2014 р. під час ураження (збиття) сепаратистами 2-х вертольотів Мі-24П в районі с. Карпівка, Слов'янський район, Донецької області. Разом з Сергієм загинув член екіпажу вертольоту Мі-24П (09 жовтий) капітан І. Гришин, та члени екіпажу вертольоту Мі-24П (40 жовтий) підполковник Р. Плоходько, підполковник О. Сабада та майор М. Топчій.

[ред. | ред. код]

Сергій Руденко народився у Бродах, що на Львівщині. Закінчив бродівську школу № 2. З дитинства мріяв стати льотчиком. Служив у рідному місті в 16-й окремій бригаді армійської авіації 8-го армійського корпусу Сухопутних військ ЗС України, в/ч А2595. Крім того, проходив службу у миротворчому контингенті України в Ліберії та ДР Конго. Льотчик першого класу.

З початком антитерористичної операції на сході України військові льотчики 16-ї ОБрАА виконували завдання в районі Слов'янська і Краматорська у Донецькій області.

2 травня 2014 року поблизу села Карпівка Слов'янського району російськими бойовиками за допомогою переносних зенітних ракетних комплексів було збито два вертольоти Мі-24 Збройних сил України, які здійснювали повітряне патрулювання в районі міста Слов'янська. В результаті обстрілу п'ятеро офіцерів з двох екіпажів бродівської авіабригади загинули, один отримав поранення. Спочатку, близько 3-ї години ранку, підбили вертоліт Сергія Руденка Мі-24П «09 жовтий», він закрутився і почав падати. Командир дав можливість одному з членів екіпажу вискочити з вертольота і намагався врятувати ще одного. Коли вертоліт впав, в ньому почали вибухати боєприпаси. Майор Сергій Руденко і старший лейтенант Ігор Грішин загинули, поранений капітан Євген Краснокутський був захоплений терористами (його звільнили 5 травня). Другий вертоліт, «40 жовтий», полетів на допомогу, але теж був збитий. Загинули всі члени екіпажу: майор Руслан Плоходько, майор Олександр Сабада і капітан Микола Топчій. Тіла обгоріли, ідентифікація проводилась за експертизою ДНК.

20 травня в Бродах, на території військової частини відбулося прощання з п'ятьма загиблими льотчиками.

Сергій Руденко похований на Бродівському міському цвинтарі поряд із загиблим бойовим товаришем Русланом Плоходьком. У нього залишилася дружина та донька 2011 р. н.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 2, місце 9.