Рубанський Федір Сергійович «Кокс»

Рубанський Федір Сергійович
Дата та місце смерті: 12 вересня 2018 (23 роки) Помер від поранень
Місце поховання: смт Рудниця, Піщанський район, Вінницька область
Посада: Командир бойової машини–командир відділення
Обставини смерті: Отримав важкі поранення ввечері 24 червня 2018 р. під час інженерних робіт з облаштування спостережного поста поблизу смт Луганське (т.зв. Світлодарська луга, Бахмутський район, Донецька область). Його намагалися врятувати спершу в Харківському військовому шпиталі, згодом – в Головному військовому клінічному госпіталі у столиці. Помер 12 вересня 2018 року.

[ред. | ред. код]

Народився 1995 року у селі Казаклія (Гагаузія, Молдова); з дитинства мешкав у смт Рудниця (Піщанський район, Вінницька область). В профтехучилищі міста Кодима вчився на механіка-водія.

У січні 2016-го вступив на військову службу за контрактом; був гранатометником (СПГ-9) взводу вогневої підтримки, оволодів технікою прямого пострілу з закритих вогневих позицій. Молодший сержант, командир бойової машини — командир відділення 1-го взводу 2-ї роти 1-го механізованого батальйону 72-ї бригади. Пройшов бої в Авдіївці, зокрема, за опорний пункт «Алмаз-2» (у січні 2017 року). Червнем 2017-го брав участь в міжнародних навчаннях у Старичах, по тому у складі кращого взводу поїхав на навчання до Боснії.

25 червня 2018 року зазнав тяжкого осколкового поранення на Світлодарській дузі, внаслідок обстрілу під час проведення інженерних робіт на позиції. 12 вересня 2018-го помер у Головному військовому клінічному госпіталі міста Київ.

Похований в Рудниці.

Без Федора лишились мама, дві сестри і наречена.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 10, ряд 7, місце 34.