Рожков Дмитро Анатолійович «Димок»

Рожков Дмитро Анатолійович
Дата та місце народження: 10 червня 1979 р., м. Котовськ, Одеська область
Дата та місце смерті: 5 вересня 2014 (35 років) с. Цвітні Піски, Луганська область
Місце поховання: м. Старобільськ, Луганська область
Звання: Солдат
Посада: Кулметник
Обставини смерті: Загинув 5 вересня 2014 р. близько 14.30 в бою з російськими диверсантами на перехресті дороги Н-21 біля Луганського гольфклубу в районі с. Цвітні Піски, Слов'яносербський район, Луганська область. В лютому 2015 року експертиза ДНК підтвердила, що він загинув і похований під Старобільськом як невідомий герой АТО. Разом з Дмитром загинули старший сержант О. Скиба, старший сержант В. Кумецький, старший солдат В. Шалатовський, солдат А. Юркевич, солдат О. Вишневський, солдат А. Атаманчук, солдат А. Богуш, солдат Ф. Коломієць, солдат Ю. Король, солдат Н. Якубовський, солдат О. Стулов, солдат С. Пархоменко, солдат О. Білоус, солдат С. Грибков, солдат В. Сльота, солдат В. Якимчук.

[ред. | ред. код]

Син військового, закінчив котовську гімназію.

Активний учасник Революції Гідності; добирався до Києва електричками, був у 12-й сотні Самооборони Майдану. Під час подій у Києві зазнав поранення, після лікування у Львові одразу поїхав на фронт.

Брав участь у боях за Щастя і Металіст під Луганськом. Поблизу Лутугине був поранений, лікувався у Харкові та Рівненському гспіталі, не долікувавши ноги, вирушив на передову. Завернули на реабілітацію, в кінці серпня повернувся до частини.

Загинув під час бою з російськими диверсантами, які напали на бійців 2-ї роти батальйону із засідки поблизу села Весела Гора. Бійці на двох машинах під'їхали до блокпоста — на ньому майорів український прапор. Командир групи вийшов з машини, терористи відкрили вогонь. Прострелено бензобак, одна з автівок вибухнула.

Був похований 1 жовтня в Старобільську як невідомий Герой. Імена загиблих айдарівців назвав їх бойовий товариш.

В лютому 2015-го експертиза ДНК підтвердила, що він загинув та похований під Старобільськом як невідомий Герой.

Матері Воїна видали свідоцтво про смерть.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 4, ряд 10, місце 6.