Романцов Ігор Сергійович

Романцов Ігор Сергійович
Дата та місце народження: 15 лютого 1982 р., с. Волохівка, Харківська область
Дата та місце смерті: 28 серпня 2014 (32 роки) с. Войкове, Старобешівський район, Донецька область
Місце поховання: с. Волохівка, Харківська область
Звання: Майор
Посада: Заступник командира батальйону по роботі з особовим складом
Обставини смерті: Загинув приблизно о 4-00 28-го серпня 2014 р. на дорозі поміж селами Новозар'ївка та Войкове. Був у складі ротно-тактичної групи 92-ї окремої механізованої бригади, яка мала деблокувати війська, що опинились в Іловайському котлі. Група спочатку була обстріляна російською артилерією, а потім диверсійно-розвідувальними загонами супротивника. Загинув разом з Бризгайло С.В., Безщотним Ю.В., Лепетюхою В.В., Деребченко А.В., Чорним С.С., Карпенко О.Г., Батраченко Р.В. та Бутиріним А.В.. 16 вересня 2014 р. тіло Романцова І.С. було ексгумовано та привезено до Запоріжжя пошуковцями Місії Евакуація-200 (Чорний тюльпан). Ідентифікований за тестом ДНК. Похований 21 лютого 2015 р.

Народився 1982 року в селі Волохівка (Вовчанський район, Харківська область). У дитинстві мріяв стати ветеринаром. Закінчив 1999 року зі срібною медаллю навчання у Волохівському навчально-виробничому ліцеї. При виборі професії зіграв роль дядька-військовика. Вступив до Харківського військового університету, через два роки ракетний факультет перевели до Одеського інституту Сухопутних військ. Служив у навчальному комплексі Сухопутних військ «Десна», потім перевівся в Башкирівку.

Заступник командира батальйону по роботі з особовим складом, 92-га окрема механізована бригада. Одружився, 2009 року народився син Роман.

28 серпня 2014-го вранці на дорозі поміж селами Новозар'ївка та Войкове загинув — був у складі ротно-тактичної групи, мала завдання деблокувати війська у Іловайському котлі. Група була обстріляна російською артилерією та ДРГ. Тоді ж полягли солдат Сергій Бризгайло, сержант Юрій Безщотний, солдат Андрій Деребченко, молодший сержант Олексій Карпенко, молодший сержант Василь Лепетюха, сержант Сергій Чорний, та іще один військовик 92-ї бригади, особа якого станом на липень 2015-го не встановлена; в серпні 2016-го встановлено, що це був сержант Антон Бутирін.

Вдома лишилися батько, дружина, син 2009 р.н. 16 вересня 2014-го тіло Ігоря Романцова ексгумовано та привезено до Запоріжжя пошуковою місією «Експедиція-200» («Чорний тюльпан»).

Ідентифікований за тестом ДНК; похований 21 лютого 2015-го у Волохівці.

Без Ігоря лишилися батько, дружина та син.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 3, ряд 5, місце 23.