Романов Іван Валентинович «Маджахед»

Романов Іван Валентинович
Дата та місце народження: 21 листопада 1965 р., м. Київ
Дата та місце смерті: 11 серпня 2014 (48 років) сел. Грабське, Амросіївський район, Донецька область
Місце поховання: м. Київ
Посада: Міліціонер
Обставини смерті: Зник безвісти 11 серпня 2014 р. під час боїв за Іловайськ батальйону Азов. Коли загинув Дрьомін (Світляк) та був смертельно поранений Березовий (Береза), а також дістали поранення ще кілька бійців, Моджахед приєднався до екіпажу БМП-2 № 317 Балу, яке знаходилось у розташуванні Азову, та поїхав уперед аби прикрити відступ поранених товаришів. З того часу його доля була невідома. Тіло Маджахеда було знайдено пошуковцями Місії Евакуація-200 (Чорний тюльпан) у безіменній могилі у селі Грабське (Амвросіївський район, Донецька область) 28 вересня 2014 р., на території птахоферми, неподалік від Іловайська, разом з тілом військовослужбовця 40-го БТРО Кривбас Березою Романом Віталійовичем.

Народився 1965 проку в місті Київ. Мав бойовий досвід. Останні 20 років займався бізнесом, був підприємцем.

Коли почалася війна, вирушив на передову без вагань. Рядовий міліції батальйону спецпризначення «Азов», псевдо «Маджахед»; служив у розвідувально-диверсійному підрозділі. Брав участь в операціях у Новоазовську, Сєдовому, Сопиному, Піонерському, Новому Світі та Мар'їнці.

Загинув 11 серпня 2014 року на околицях селища Грабське під час відсічі зброїної агресії Російської Федерації, коли намагався разом з бійцями 17-ї ОТБр, на БМП, евакуювати з поля бою пораненого Романа Березу. «Моджахед» приєднався до екіпажу БМП-2 № 317 «Балу», яке знаходилось у розташуванні «Азову», та поїхав уперед — аби прикрити відступ поранених товаришів; з того часу його доля була невідома.

Тіло воїна було знайдено 28 вересня 2014-го пошуковцями Місії «Груз-200» в безіменній могилі у селі Грабське (Амвросіївський район), на території птахоферми, неподалік від Іловайська, де був похований з Романом Березою.

Наприкінці травня 2015 року азовці попрощалися зі своїм побратимом, 3 червня воїна поховали у Києві на військовому Лук'янівському цвинтарі з військовими почестями.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 2, ряд 2, місце 33.