Романенко Роман Сергійович «Біч»

Романенко Роман Сергійович
Дата та місце народження: 21 січня 1994 р., м. Дніпро
Дата та місце смерті: 10 серпня 2019 (25 років) сел. Новолуганське, Донецька область
Місце поховання: м. Дніпро
Посада: Заступник командира групи
Обставини смерті: 10 серпня 2019 р. група розвідників на чолі з Романом Романенком виконувала бойове завдання з розвідки передових позицій на т.зв. Світлодарській дузі. На жаль, ворог виявив групу і зосередив по ній щільний вогонь з гранатометів та стрілецької зброї, через що було прийняте вимушене рішення про відхід. Під час відходу командир підірвався на мінному загородженні. Евакуювати того ж дня тіло загиблого командира під обстрілом бійці не змогли, і наступного дня його забрали бойовики. Після переговорів тіло передали українській стороні 13 серпня через посередників.

[ред. | ред. код]

Народився 1994 року в Дніпропетровську (Самарський район міста); був єдиною дитиною у батьків. Займався спортом — боксом, бігом, кросфітом. Любив подорожувати, захоплювався фотографією, був фаном ФК «Дніпро». Навчався у ДНУ ім. О. Гончара за спеціальністю «маркетинг», брав участь у студентському русі «Bionic Leader School».

Під час Революції Гідності їздив на Майдан. У листопаді 2015 року перевівся на заочну форму навчання та приєднався до «Азова». Пройшов курси снайперської підготовки; у 2016—2017 роках виконував завдання на Маріупольському напрямку. Отримав звання сержанта, став командиром відділення снайперів. З 2017 по 2018 рік постійно виконував бойові завдання по всій лінії фронту — Водяне, Широкине, Павлопіль, Мар'їнка, Авдіївка, Катеринівка, від лютого 2019-го — на Світлодарській дузі. У березні витяг пораненого командира з поля бою, у травні присвоєно офіцерське звання; молодший лейтенант, заступник командира групи спеціального призначення.

10 серпня 2019 року загинув в обідню пору поблизу Світлодарська — від уламкових поранень внаслідок підриву на ворожому фугасі. Це сталося під час виконання бойового завдання групою розвідки, яка відстежувала пересування противника. Після вибуху почався обстріл з автоматичного гранатомета з боку окупованого села Лозове, це завадило евакуювати тіло загиблого воїна — «азовці» тричі намагалися дістати побратима. 11 серпня терористи вивезли тіло з «сірої зони» поблизу села Розсадки. 13 серпня відбулася передача тіла поблизу мосту біля міста Щастя.

Похований у місті Дніпро.

Без Романа лишилася мама.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 11, ряд 10, місце 1.