Романчук Анатолій Михайлович

Романчук Анатолій Михайлович
Дата та місце народження: 17 січня 1981 р., м. Дунаївці, Хмельницька область
Дата та місце смерті: 27 липня 2014 (33 роки) Помер від поранень
Місце поховання: с. Залісці, Хмельницька область
Звання: Капітан
Посада: Начальник розвідки
Обставини смерті: Помер 27 липня 2014 р. від поранень отриманих напередодні в результаті потрапляння у ворожу засідку військового автомобіля під час пересування на бойове завдання, в районі села Тарани Шахтарського району Донецької області. Разом з Анатолієм в засідку попав підполковник О. Шкурко.

Народився 1981 року в місті Дунаївці Хмельницької області. Мешкав в селі Залісці Дунаєвецького району; закінчив Залісецьку загальноосвітню школу.

В лавах Збройних Сил України з 1 серпня 1999 року. 2003-го закінчив Військовий інститут ракетних військ і артилерії імені Богдана Хмельницького Сумського державного університету. Начальник розвідки гаубичної самохідно-артилерійської батареї, 72-га окрема механізована бригада. Проживав в місті Біла Церква.

26 липня 2014 здійснив спробу вирватися з оточення терористично-російськими формуваннями на кордоні із Росією біля села Тарани Шахтарського району. Був тяжко поранений, і разом з майором Олександром Шкурком потрапив в полон, доставлений до лікарні. Прооперований, намагалися лікувати, але він помер в лікарні міста Сніжне.

5 серпня 2014-го в Білій Церкві відбулося громадське прощання з Героєм.

Без Анатолія лишились батьки, дружина й син.

Похований в селі Залісці Дунаєвецького району 6 серпня 2014 року.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 2, ряд 5, місце 10.