Родіонов Антон Олександрович

Родіонов Антон Олександрович
Дата та місце народження: 20 жовтня 1986 р., м. Харків, Харківська область
Дата та місце смерті: 20 серпня 2014 (27 років) смт Георгіївка, Лутугинський район, Луганська область
Місце поховання: м. Харків, Харківська область
Звання: Капітан
Посада: Льотчик-оператор
Обставини смерті: Загинув 20 серпня 2014 р. разом з підполковником Бірюк О. М. в збитому терористами в районі смт Георгіївка Лутугинського району Луганської області гелікоптері Мі-24П (15 жовтий).

[ред. | ред. код]

Народився 1986 року в місті Харків у родині військовослужбовців. Після закінчення школи планував продовжити справу батька і поступити до Харківського танкового училища; однак вступає до Харківського університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба на льотний факультет. 2008 року закінчив університет та опанував спеціальність «льотна експлуатація та бойове застосування вертольотів». Вирушає проходити службу у 12-ту окрему бригаду армійської авіації. Льотчик-оператор, 7-й окремий полк армійської авіації.

З весни 2014-го брав участь у боях на сході України. 20 серпня 2014 року російські дві повітряно-десантні роти 234 ДШП разом із окремими контрактниками 104 ДШП, підсилені 6-8 танками 35-ї ОМСБр, вибили українських військових 24-ї бриади з блок-постів «Гагарін» та «Поступ», що були розгорнуті на висотах під Георгіївкою Лутугинського району. На підсилення командування спорядило повітряну підтримку. Загинув 20 серпня 2014-го разом з майором Олегом Бірюком — знаходилися в збитому терористами гелікоптері Мі-24 — поблизу смт Георгіївки Лутугинського району. В тому бою загинули полягли старший сержант Штинда Микола Миронович та солдат Білоус Сергій Степанович.

Похований у Харкові.

Без Антона лишились мама й брат.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 3, ряд 4, місце 2.