Ряженцев Сергій Геннадійович «Опер»

Ряженцев Сергій Геннадійович
Дата та місце народження: 17 лютого 1984 р., м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область
Дата та місце смерті: 24 серпня 2014 (30 років) с. Світле, Старобешівський район, Донецька область
Посада: Кулеметник
Обставини смерті: Загинув 24 серпня 2014 р. на блокпості 39-04 на перехресті доріг між селами Чумаки-Олександрівка, в районі с. Світле, Старобешівський район, Донецька область під час наступу загонів супротивника в тил українському угрупуванню, що діяло в Іловайську, 24 серпня 2014 р. Загинув разом з Жабинцем О.М., Шмалієм В.О. та ще одним військовослужбовцем, чия особа доки що не встановлена. 15 вересня 2014 р. тіло Ряженцева С.Г. було ексгумовано та привезено до Запоріжжя пошуковцями Місії Евакуація-200 (Чорний тюльпан). Впізнаний за експертизою ДНК.

Кулеметник, 39-й батальйон територіальної оборони «Дніпро-2».

24 серпня 2014-го загинули на блокпосту — перехрестя доріг між селами Чумаки та Олександрівка — в часі наступу терористичних загонів — старший сержант батальйону «Дніпро-2» Олександр Жабінець, молодший сержант Сергій Ряженцев, солдат Валерій Шмалій та військовик, чия особа не встановлена. Тоді відбувався наступ у тил українським силам в Іловайську. 15 вересня 2014-го тіла було ексгумовано пошуковцями місії «Експедиція-200», привезено до Запоріжжя.

Без Сергія лишилися батьки, брат, дружина. На момент загибелі сину Сергія виповнилось дев‘ять місяців.

Похований у місті Кривий Ріг 14 травня 2015-го, з оголошенням трауру.

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російсько-української війни, відзначений — нагороджений

27 червня 2015 року — орденом «За мужність» III ступеня.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 3, ряд 8, місце 6.