Решетняк Олександр Віталійович

Решетняк Олександр Віталійович
Дата та місце народження: 7 листопада 1964 р., м. Луганськ
Дата та місце смерті: 15 червня 2014 (49 років) Помер від поранень
Місце поховання: м. Луганськ
Посада: Міліціонер
Обставини смерті: У ніч на 10 червня 2014 р., перебуваючи вдома після операції на нозі, Олександр був захоплений озброєними людьми, які відрекомендувалися бійцями Армії Південного Сходу (при цьому нападники також заволоділи двома автомобілями з його двору). Утримувався у захопленій сепаратистами будівлі Управління СБУ в Луганській області. 12 червня госпіталізований у реанімаційне відділення Луганської обласної лікарні з вогнепальним наскрізним пораненням тулуба та іншими тяжкими травмами, все його тіло було вкрите синцями від жорстокого побиття. 15 червня Олександр помер.

Олександр Решетняк народився 7 листопада 1964 року в Луганську. Здобув фах електрозварювальника у луганському ПТУ № 45. Мешкав у селищі Веселеньке, що підпорядковане Жовтневому району міста Луганська. Займався громадською роботою. Зокрема, у січні 2014 року разом з іншими активістами викрив міського голову Луганська Сергія Кравченка та його заступника Маноліса Пілавова на незаконному полюванні.

У грудні 2013 року після побиття студентів на майдані Незалежності поїхав до Києва від ГО «Народний фронт Луганщини», згодом здебільшого брав участь у заходах Євромайдану в Луганську. З початком проросійських виступів у Луганську вступив до лав добровольчого батальйону МВС «Тимур», створеного з ініціативи Темура Юлдашева, у ранзі рядового міліції. Через захоплення Юлдашева у заручники сепаратистами батальйон було розформовано, а Решетняк подався до добровольчого батальйону МВС «Дніпро-1». Під час навчань у Дніпропетровську отримав розрив ахіллового сухожилля, переніс операцію та повернувся додому в Луганськ. Решетняку у Луганську почали надходити погрози, проте за станом здоров'я він не міг покинути місто.

Увечері 10 червня 2014 року Олександр Решетняк був викрадений терористами «ЛНР» з власного дому, разом з ним бойовики намагалися викрасти його сина, проте місцевий священник став цьому на заваді. Решетняк був доправлений до захопленої будівлі обласного управління СБУ, де від нього намагалися отримати інформацію про місця дислокації батальйону «Айдар». 12 червня його з численними травмами було знайдено біля будівлі Луганської ОДА та доправлено до обласної лікарні з вогнепальним пораненням тулуба, зламаним хребтом, відбитими нирками. 15 червня від отриманих у полоні травм Олександр помер у лікарні після кількох операцій. Похований у Луганську.

Через те, що документи батальйону "Тимур" перебувають у будівлі обласного управління МВС у Луганську, який не підконтрольній українській владі, Олександр Решетняк не зазначений в офіційному списку загиблих в зоні АТО міліціонерів.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 3, місце 21.