Редькин Віктор Миколайович

Редькин Віктор Миколайович
Дата та місце народження: 11 січня 1977 р., м. Красний Луч, Луганська область
Дата та місце смерті: 1 листопада 2014 (37 років) с. Кримське, Новоайдарський район, Луганська область
Місце поховання: м. Чернівці
Звання: Лейтенант
Посада: Командир роти
Обставини смерті: Загинув зранку 1 листопада 2014 р. під час обстрілу бойовиками села Кримське (Новоайдарський район) Луганської області з РСЗВ БМ-21 Град. Перебував у розвалинах будинку, коли в нього влучила ракета.

[ред. | ред. код]

1993 року закінчив Краснолуцьку ЗОШ № 13, до 1995-го працював в охороні шахти «Міусинська».

1999-го призваний на строкову військову службу, з 2000-го проходив військову службу за контрактом, командир відділення розвідувальної групи, старший інструктор розвідувальної роти спеціального призначення Західного територіального командування внутрішніх військ МВСУ.

Протягом 2003—2004 років у званні прапорщика виконував миротворчу місію, Спеціальний миротворчий підрозділ МВС України міжнародних поліцейських сил Місії ООН — Косово (UNMIK); нагороджений медаллю ООН «На службі миру».

Займав посади старшого інструктора та заступника командира групи розвідки роти спеціального призначення Західного ТрК ВВ МВСУ. Здійснив близько десяти стрибків з парашутом.

2005-го перейшов на службу до органів внутрішніх справ, помічник оперуповноваженого, відділення захисту джерел оперативної інформації відділу швидкого реагування — спеціальний підрозділ «Сокіл», Управління по боротьбі з організованою злочинністю при УМВС України у Львівській області. Звільнився з посади за власним бажанням.

2010-го закінчив Харківську національну академію внутрішніх справ. Протягом 2007—2010 років працював начальником відділу контролю послуг, Головне управління у справах захисту прав споживачів Києва, також був помічником судді. В червні 2011 року прийнятий на військову службу за контрактом, ВВ МВС України, займав посади командира взводу і роти івано-франківського 24-го окремого батальйону. 2 січня 2013 року присвоєно звання «молодший лейтенант».

Під час подій Революції Гідності з 1 січня по 21 лютого 2014-го на чолі підлеглих виконував службово-бойові завдання в Києві з охорони громадського порядку. 21 лютого — коли його підрозділ охороняв Верховну Раду України — під враженням від загибелі людей на Євромайдані та переживань за сина в Луганську померла його мама.

Призваний у вересні 2014-го, командир роти 50-го полку, Західне ОТО.

1 листопада 2014-го вранці загинув під час обстрілу терористами села Кримське Новоайдарського району з РСЗВ БМ-21 «Град» — перебував у руїнах будинку, коли в нього влучила ракета.

Похований на Алеї Слави Годилівського кладовища Чернівців. У Чернівцях залишились батько й молодша сестра.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 4, ряд 8, місце 38.