Радівілов Роман Юрійович «Гюрза»
Народився 14 лютого 1984 року, місто Дергачі.
У вільний час Роман займався різьбленням по дереву, робив ікони. Частина його робіт залишилися вдома, частину дарував друзям.
Одним з перших «підняв над Харківщиною червоно-чорний прапор національно-визвольного руху України у 21 столітті».
З початком військової агресії Росії, весною 2014-го року пішов до військкомату, але до армії його не допустила медкомісія. Став добровольцем ДУК «Правого Сектору». З вересня 2014 року перебував у зоні бойових дій в районі села Піски.
Коли «Правий Сектор» вивели з Пісків, продовжив тренування на навчально-патріотичній базі «Сокіл». В липні 2015 р. повернувся в зону бойових дій у складі 1-го розвідвідділу ДУК ПС, перебував у Новогнатівці, брав участь у бою 10 серпня під Старогнатівкою.
Отримавши опіки під Волновахою (горів у машині, в яку влучив снаряд) та другу контузію, тимчасово повернувся додому. Щойно відчув себе краще — пішов тренуватися до тероборони та допомогав навчати бійців. Протягом усього часу лікування та реабілітації брав активну участь в громадських акціях, був активістом ГО «Деркачівська альтернатива» та руху «Вільні люди».
Восени 2016 року уклав контракт із ЗСУ, увійшов до складу першої штурмової роти «Вовків Подолянина» 54-ї ОМБр і прибув на Світлодарську дугу. Неодноразово ходив у розвідку на лінії фронту.
Загинув у бою на Світлодарській дузі (Донецька область) за висоту «Варяг» відбиваючи атаки проросійських терористів. Разом з Романом загинули солдати Андрій Байбуз, Дмитро Клименко, Василь Панасенко, Сергій Степаненко, Андрій Широков, молодший сержант Володимир Андрешків та лейтенант Микита Яровий.
Розпорядженням Дергачівської міської ради № 206 від 19 грудня 2016 року в місті Дергачі було оголошено 20, 21 та 22 грудня днями жалоби за загиблим Романом.
По смерті залишилась мати Людмила Петрівна та кохана дівчина Аня.
Похований у м. Дергачі (Харківська область) на Алеї слави біля братської могили героїв Другої Світової.
У 2024 році його іменем назвали вулицю у рідному місті.