Прихід Юрій Степанович

Прихід Юрій Степанович
Дата та місце народження: 10 квітня 1993 р., с. Семирівка, Львівська область
Дата та місце смерті: 19 червня 2014 (21 рік) смт Ямпіль, Краснолиманський район, Донецька область
Місце поховання: с. Семирівка, Львівська область
Посада: Старший розвідник
Обставини смерті: Загинув у бою, що точився під смт Ямпіль та селом Закітне Донецької області, метою якого було висування в глибину території, знищення укріплень бойовиків та звільнення населених пунктів. Разом з Юрієм загинули підполковник І. Ляшенко, капітан С. Воробець, старший сержант А. Повстюк, солдат В. Сивак, солдат В. Семчук та солдат М. Шайнога.

[ред. | ред. код]

Народився 10 квітня 1993 року в селі Семирівка Яворівського району Львівської області. Закінчив 9 класів Семирівської загальноосвітньої школи I—II ст., з 2008 по 2010 продовжив навчання у Чернилявській СЗШ I—III ст. У 2012 році закінчив Львівський кооперативний коледж економіки і права.

Із листопада 2012 до листопада 2013 проходив строкову службу в роті глибинної розвідки 54-го окремого розвідувального батальйону у місті Новоград-Волинський. Із січня 2014 р. розпочав військову службу за контрактом у Яворові.

Старший солдат, старший розвідник розвідувального відділення розвідувального взводу розвідувальної роти штабного батальйону 24-ї окремої механізованої Залізної бригади імені Данила Галицького Сухопутних військ Збройних Сил України, військова частина А0998, м. Яворів.

8 березня 2014 р., у зв'язку з російською збройною агресією проти України, підрозділи частини було відправлено в Сумську область на кордон з РФ, з травня брав участь в антитерористичній операції у Донецькій області.

19 червня 2014, в ході військової операції зі звільнення від терористів населених пунктів у Лиманському районі (на той час — Краснолиманський район), знищення блокпостів противника біля смт Ямпіль та взяття під контроль мосту через Сіверський Донець, бронегрупа розвідувальної роти потрапила у засідку на підході до села Закітне. Розвідники виявили на дорозі два КамАЗи та БРДМ-2 бойовиків. Було вирішено відконвоювати трофейну техніку ближче до основних сил батальйону, але у цей момент бойовики із засідки відкрили вогонь з кулеметів по бійцях, які сиділи на броні. Бій тривав 3 години, загинули командир 1-го механізованого батальйону підполковник Ігор Ляшенко, командир розвідроти капітан Степан Воробець, командир відділення старший сержант Андрій Повстюк, старший солдат Юрій Прихід, солдати Віктор Сивак, Віктор Семчук і Микола Шайнога. Троє бійців дістали поранення, один з них — важко поранений.

Див. також: Бої за Красний Лиман

Похований з почестями 23 червня на кладовищі рідного села Семирівка. Напередодні, 22 червня сотні мешканців міста Яворова та навколишніх сіл лампадками устелили дорогу, по якій зі Львова в Семирівку їхав кортеж з домовиною Юрія Прихода.

Залишилися батьки та молодша сестра.

7 серпня, у бою за висоту Савур-могила загинув двоюрідний брат Юрія, старший лейтенант Валентин Прихід.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 5, місце 25.