Придатко Дмитро Миколайович

Придатко Дмитро Миколайович
Дата та місце народження: 28 липня 1988 р., м. Кіровоград
Дата та місце смерті: 29 серпня 2014 (26 років) с. Червоносільське, Донецька область
Місце поховання: м. Кіровоград
Звання: Сержант
Посада: Старший розвідник-снайпер
Обставини смерті: Загинув 29 серпня 2014 р. під час виходу з Іловайського котла т.зв. Зеленим коридором на дорозі поміж с. Многопілля - с. Червоносільське. 3 вересня 2014 р. тіло Придатка Д.М. разом з тілами 96 інших загиблих у т.зв. Іловайському котлі було привезено до дніпропетровського моргу. Був упізнаний бойовими товаришами та родичами.

[ред. | ред. код]

Народився 1988 року в місті Кіровоград. Батьки розлучилися, виховувався батьком, зі школи захоплювався футболом і боксом; навчався в кіровоградській ЗОШ № 30, у ПТУ № 8 здобув професію столяра. Строкову військову службу проходив у 3-му полку спецпризначення, залишився у ньому за контрактом; після завершення терміну контракту працював складальником меблів, таксистом. 2009 року побрався.

З початком російської агресії пішов до військкомату добровольцем, на фронті був з кінця березня 2014-го. Старший розвідник-снайпер групи спеціального призначення загону спеціального призначення 3-го окремого полку спецпризначення. Кілька разів приїздив у відпустку.

В серпні 2014 року вивозив на особистій машині з-під обстрілу побратимів під Іловайськом. Загинув 29 серпня у бою під час виходу з оточення «зеленим коридором» на дорозі поміж селами Многопілля й Червоносільське — міна влучила у вантажно-пасажирський «Газель», якою їхав Дмитро. Побратим Олександр Плотніков зміг дотягнути Дмитра до свого УАЗа, однак Придатко був важко поранений — з опіками та переломами, він прожив ще 4 години. В тому ж автомобілі загинув сержант Максим Кривенко.

3 вересня 2014-го тіло Дмитра Придатка разом з тілами 96 інших загиблих в Іловайському котлі було привезено до Дніпропетровського моргу. Упізнаний бойовими товаришами та родичами.

Поховали Дмитра на Алеї Слави Рівнянського кладовища Кропивницького.

Залишилась батьки, дружина Анастасія та донька Марійка 2013 р.н.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 3, ряд 9, місце 22.