Проводенко Леонід Михайлович «Козак»

Проводенко Леонід Михайлович
Дата та місце народження: 10 вересня 1963 р., смт Михайлівка, Перевальський район, Луганська область
Дата та місце смерті: 28 грудня 2016 (53 роки) сел. Крута Балка, Донецька область
Місце поховання: м. Київ
Посада: Головний сержант взводу
Обставини смерті: 28 грудня 2016 р. близько 15:00 поблизу селища Крута Балка Ясинуватського району Донецької області розвідгрупа виявила підрозділ російських бойовиків. Під час півгодинного боєзіткнення, прикриваючи свою групу, Леонід загинув від кульових поранень. Тіло загиблого під вогневим прикриттям забрали російські бойовики, за їх словами перед смертю Козак встиг зарізати двох ворогів. 30 грудня тіло воїна було повернуте українській стороні за домовленістю.

[ред. | ред. код]

До війни виконував обов'язки громадського інспектора з охорони довкілля Державної екологічної інспекції у Луганській області. Проживав у с. Михайлівка (Перевальський район) Луганської області. З початком війни вивіз сім'ю до Києва і 6 серпня 2014 пішов добровольцем на фронт у складі 12 ОМПБ.

В безпосередньому зіткненні з проросійськими формуваннями в районі Авдіївки зарізав двох ворогів. Тіло загиблого Леоніда було викрадене бойовиками з місця загибелі. Згідно з домовленостями, ворог віддав тіло для поховання з належними почестями.

По смерті залишилися дружина син та донька.

Могила Леоніда Проводенка.

Похований на військовому Лук'янівському кладовищі Києва (ділянка № 4).

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 9, ряд 4, місце 14.