Проценко Тарас Станіславович «Тарік»

Проценко Тарас Станіславович
Дата та місце народження: 15 травня 1976 р., смт Лисянка, Черкаська область
Дата та місце смерті: 23 серпня 2018 (42 роки) с. Кримське, Новоайдарський район, Луганська область
Місце поховання: смт Лисянка, Черкаська область
Звання: Солдат
Посада: Заступник командира бойової машини–командир відділення
Обставини смерті: Загинув 23 серпня 2018 р. в ході 4-годинного бою, який почався о 5:50 поблизу с. Кримське (Новоайдарський район). Противник зі східної околиці Жолобка, під прикриттям артилерії та мінометного вогню, наблизився до передових позицій бригади та здійснив спробу захоплення спостережних постів. Разом з Тарасом загинули старший солдат М. Найда, старший солдат М. Щербанюк та старший солдат А. Чирва.

[ред. | ред. код]

Народився 1976 року в Лисянці (Черкаська область); мешкав у Києві. Випускник 1996 року КНУ ім. Шевченка (прикладна механіка).

У 2014 році добровольцем пішов на фронт, 20 квітня 2018-го підписав контракт; солдат, заступник командира бойової машини — командир відділення 24-го батальйону «Айдар». У червні зазнав поранення і певний час проходив реабілітацію. На передову повернувся 5 серпня 2018-го.

23 серпня 2018 року загинув від осколкового поранення в часі 4-годинного бою, який почався о 5:50 поблизу села Кримське (Новоайдарський район). Сили противника зі східної околиці Жолобка, під прикриттям артилерії та мінометного вогню, наблизилися до передових позицій бригади та здійснили спробу захоплення спостережних постів. Для відсічі нападу було застосовано резерви та здійснено вогневе ураження, внаслідок чого атаку вздовж Бахмутської траси було відбито. У бою загинули четверо українських захисників — старший солдат Мар'ян Найда, солдат Тарас Проценко, старший солдат Михайло Щербанюк та старший солдат Андрій Чирва, 7 зазнали поранень.

26 серпня 2018 року похований в смт Лисянка.

Без Тараса лишились батьки, дружина та дві доньки.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 10, ряд 6, місце 27.