Прошкін Олександр Олександрович «Проха»

Прошкін Олександр Олександрович
Дата та місце народження: 22 листопада 1991 р., м. Маріуполь, Донецька область
Дата та місце смерті: 8 грудня 2017 (26 років) сел. Травневе, Донецька область
Місце поховання: с. Кам'яне, Лебединський район, Сумська область
Посада: Номер обслуги
Обставини смерті: Загинув 8 грудня 2017 р. внаслідок вогневого зіткнення та обстрілу з міномета біля сел. Травневе на т.зв. Світлодарській дузі, коли група бійців Айдару здійснювала невдалу вилазку до н.п. Доломітне (на схід від Травневого). Разом з Олександром загинув солдат Г. Парасочка.

Народився 1991 року в місті Маріуполь (Донецька область); мешкав у селі Кам'яне (Лебединський район, Сумська область). 2008 року закінчив кам'янську школу, потім — професійно-технічний ліцей села Веприк Гадяцького району, здобув спеціальності коваля і електрогазозварника. 2011 року проходив строкову службу в ЗСУ. Працював за фахом в ТОВ «Роял Хаус» і охоронцем.

4 жовтня 2017 року підписав із ЗСУ контракт; старший солдат, номер обслуги 3-го штурмового взводу 2-ї «афганської» штурмової роти 24-го батальйону «Айдар».

8 грудня 2017 року загинув вранці внаслідок обстрілу з міномету калібру 120 мм поблизу селища Травневе (Бахмутський район) — відбулося вогневе зіткнення та обстріл з міномета — група бійців «Айдару» здійснювала вилазку до Доломітного, по Травневому було випущено терористами понад півсотні мін. Тоді ж загинув солдат Геннадій Парасочка.

11 грудня 2017 року похований в селі Кам'яне; люди останню дорогу встелили живими квітами.

Без Олександра лишились батьки, сестра, дружина та донька 2017 р.н.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 10, ряд 1, місце 19.