Прошак Андрій Васильович

Прошак Андрій Васильович
Дата та місце народження: 9 червня 1990 р., м. Івано-Франківськ
Дата та місце смерті: 31 січня 2015 (24 роки) с. Рідкодуб, Донецька область
Місце поховання: м. Івано-Франківськ
Звання: Сержант
Посада: Стрілець-помічник гранатометника
Обставини смерті: В ніч на 31 січня група бійців, у якій був Андрій, вирушила з опорного пункту на допомогу товаришам, які на БМП-2 потрапили у засідку під час евакуації поранених з району Нікішине - Рідкодуб (Шахтарський район) дорогою на Дебальцеве. Андрій загинув у бою з противником.

Народився 9 червня 1990 року в місті Івано-Франківськ. Навчався у середній загальноосвітній школі № 24. Після закінчення 7 класу — в Івано-Франківському обласному ліцеї-інтернаті для обдарованих дітей із сільської місцевості. Закінчивши ліцей у 2007 році, продовжує навчання як студент Коледжу електронних приладів ІФНТУНГ за спеціальністю «Системна інженерія».

У травні 2012 року призваний на військову службу до Збройних сил України. Після проходження служби, звільнився у запас і працював у системі охоронних структур.

Внаслідок Російської збройної агресії проти України 2 березня 2014 року мобілізований до 5 батальйону «Прикарпаття». Після розформування підрозділу продовжив службу в 128-й гірсько-піхотній бригаді на посаді стрільця-помічника гранатометника.

У ніч на 31 січня група бійців, у якій був Андрій, покинула опорний пункт для евакуації поранених із зони активних бойових дій Нікішине — Рідкодуб у напрямку Дебальцевого. У дорогу вирушили дві бойові машини піхоти, які дорогою потрапили у засідку в якій загинув Андрій Прошак. Тіло не могли знайти через сильні бої. Наприкінці лютого його знайшли серед вивезених до Дніпропетровська загиблих бійців.

Похований на Алеї слави центрального міського кладовища Івано-Франківська.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 6, ряд 2, місце 4.