Пронін Сергій Миколайович

Пронін Сергій Миколайович
Дата та місце народження: 4 серпня 1971 р., м. Гремячинськ, Пермський край, РРФСР
Дата та місце смерті: 18 вересня 2014 (43 роки) смт Калинове, Попаснянський район, Луганська область
Звання: Солдат
Посада: Старший розвідник
Обставини смерті: Зник безвісті 18 вересня 2014 р. поблизу смт Калинове Луганської області коли розвідгрупа на БМП потрапила у засідку терористів. Разом з Сергієм в цьому бою загинули молодший сержант Литовченко О. В., молодший сержант Кравченко А.І., старший солдат Сущевський А. В., прапорщик Бережний Г. А. та солдат Безрідний Р. В. Опізнаний за ДНК-експертизою.

[ред. | ред. код]

Народився в місті Гремячинськ Пермського краю. З п'ятирічного віку проживав у місті Кривий Ріг. По закінченні школи навчався в ПТУ № 9, здобув спеціальність електромонтажника. Працював електриком в організації на ПАТ «Південний ГЗК».

Мобілізований 31 липня 2014-го, старший солдат, старший розвідник розвідувальної роти 17-ї окремої танкової бригади.

Зник безвісти 18 вересня 2014 року поблизу смт Калинове Луганської області — розвідгрупа на БМП потрапила в засідку терористів. Під час вогневого протистояння бійці зазнали поранень та їх полонили. Разом з Сергієм в цьому бою загинули молодший сержант Олег Литовченко, молодший сержант Андрій Кравченко, старший солдат Андрій Сущевський, прапорщик Геннадій Бережний та солдат Руслан Безрідний. Розвідувальний дозор, у складі якого був сержант Віталій Капінус, прикривав евакуацію поранених бійців; сержант Капінус у бою загинув.

Упізнаний за ДНК-експертизою.

Без Сергія лишились дружина та діти.

14 січня 2015 року в Кривому Розі оголошено день скорботи й поховано Сергія Проніна.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 4, ряд 7, місце 17.