Пресняков Максим Сергійович «Артист»

Пресняков Максим Сергійович
Дата та місце народження: 22 травня 1986 р., с. Мошни, Черкаська область
Дата та місце смерті: 18 січня 2015 (28 років) с. Піски, Донецька область
Місце поховання: с. Мошни, Черкаська область
Звання: Майор
Посада: Командир роти
Обставини смерті: Загинув 18 січня 2015 р. о 14.00 під час здійснення висування відділення розвідувальної роти для спроби витягти з оточення побратимів, підірвавшись на міні БМП-2. Пізніше від поранень, отриманих в цьому бою помер солдат Е. Панченко.

Народився 22 травня 1986 року в селі Мошни Черкаського району Черкаської області. У 2003 році закінчив Мошнівську середню школу із Золотою медаллю.

З 2003 року в Збройних Силах України. У 2007 році закінчив Одеський інститут Сухопутних військ. Служив командиром розвідувального взводу 17-ї окремої гвардійської танкової бригади, потім – командиром розвідувальної роти 93-ї окремої механізованої бригади.

З липня 2014 року брав участь в антитерористичній операції на Сході України.

Загинув під час збройної агресії Росії проти України у боях під Пісками. 18 січня 2015 року група розвідників на чолі с капітаном Пресняковим виїхала на двох бойових машинах піхоти (БМП-2) на допомогу іншій групі, яка потрапила у засідку. По дорозі до місця бою, в районі селища Піски Ясинуватського району Донецької області, розвідники потрапила у засідку. Перша БМП підірвалася на фугасі та була обстріляна з ручного протитанкового гранатомета. В ході бою водій-механік однієї з БМП був поранений та застряг у підбитій машині. Капітан Пресняков кинувся рятувати бойового побратима. Під час обстрілу офіцер загинув, намагаючись витягнути з епіцентру бою пораненого водія-механіка Едуарда Панченка.

21 січня 2015 року похований на кладовищі села Мошни.

Залишилися мати, батько та молодший брат.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 5, ряд 8, місце 24.