Повстюк Андрій Олексійович

Повстюк Андрій Олексійович
Дата та місце народження: 1 грудня 1983 р., м. Славута, Хмельницька область
Дата та місце смерті: 19 червня 2014 (30 років) смт Ямпіль, Краснолиманський район, Донецька область
Місце поховання: м. Славута, Хмельницька область
Посада: Заступник командира взводу
Обставини смерті: Загинув у бою, що точився під смт Ямпіль та селом Закітне Донецької області, метою якого було висування в глибину території, знищення укріплень бойовиків та звільнення населених пунктів. Разом з Андрієм загинули підполковник І. Ляшенко, капітан С. Воробець, старший солдат Ю. Прихід, солдат В. Сивак, солдат В. Семчук та солдат М. Шайнога.

Закінчив славутську загальноосвітню школу № 1, працював у ПАТ «Славутський комбінат „Будфарфор“». 2002 року призваний на строкову службу до лав Збройних Сил України. З 2004-го — на контрактній службі, брав участь у миротворчій місії ООН у Іраку.

Старший сержант, заступник командира взводу — командир 1-го розвідувального відділення розвідувального взводу розвідувальної роти штабного батальйону 24-ї окремої механізованої Залізної бригади імені Данила Галицького Сухопутних військ Збройних Сил України, військова частина А0998, м. Яворів.

З травня 2014 року брав участь в антитерористичній операції на сході України.

19 червня 2014, в ході військової операції зі звільнення від терористів населених пунктів у Лиманському районі (на той час — Краснолиманський район), знищення блокпостів противника біля смт Ямпіль та взяття під контроль мосту через Сіверський Донець, бронегрупа розвідувальної роти потрапила у засідку на підході до села Закітне. Розвідники виявили на дорозі два КамАЗи та БРДМ-2 бойовиків. Було вирішено відконвоювати трофейну техніку ближче до основних сил батальйону, але у цей момент бойовики із засідки відкрили вогонь з кулеметів по бійцях, які сиділи на броні. Бій тривав 3 години, загинули командир 1-го механізованого батальйону підполковник Ігор Ляшенко, командир розвідроти капітан Степан Воробець, старший сержант Андрій Повстюк, старший солдат Юрій Прихід, солдати Віктор Сивак, Віктор Семчук і Микола Шайнога. Троє бійців дістали поранення, один з них — важко поранений.

Див. також: Бої за Красний Лиман

Військові обшукали всю територію бою і тіло Андрія не знайшли, рідні до останнього сподівались, що він живий і потрапив у полон. Вже у серпні після звільнення території від бойовиків відшукали загиблого поблизу місця бою, упізнання проводилось за експертизою ДНК.

24 серпня похований на Новому міському кладовищі міста Славута. Без Андрія лишились батьки, двоє братів, дружина та 7-річна донька.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 5, місце 24.