Поправка Юрій Юрійович «Патріот»

Поправка Юрій Юрійович
Дата та місце народження: 11 вересня 1995 р., с. Морозівка, Київська область
Дата та місце смерті: 18 квітня 2014 (18 років) м. Слов'янськ, Донецька область
Місце поховання: с. Морозівка, Київська область
Обставини смерті: 15 квітня 2014 р. з групою добровольців з Правого сектора Юрій вирушив з Харкова у розвідку в напрямку захопленого сепаратистами м. Слов'янськ. 17 квітня поблизу одного з блопостів при в'їзді в місто група була виявлена й обстріляна. Відповідаючи вогнем та відходячи, Юрій збився з маршруту і відстав від товаришів. Його доля залишалась невідомою, аж поки 19 квітня місцеві рибалки не виявили його понівечене колото-різаними ранами тіло разом з тілом депутата Горлівської міськради В. Рибака у річці Казенний Торець біля смт Райгородок під Слов'янськом. Опізнати вдалося лише 25 квітня. Згодом виявилось, що він потрапив у полон до бойовиків, де його при допиті закатували до смерті. Також у полон потрапив та був закатований його побратим Юрій Дяковський. Кілька днів мати Юрія Поправки вимолювала у терористів, аби ті віддали їй тіло для поховання.

На 2014 рік — студент КПІ (заочно, факультет соціології та права).

Юрій разом із друзями поїхав до своєї дівчини до Харкова 16 квітня, після цього з ним не було зв'язку. Дівчина Юрія, Даша, яка навчається у Харкові, розповіла, що він приїхав до неї з друзями, а наступного дня поїхав невідомо куди.

Разом із Юрієм Дяковським і ще трьома товаришами вирушив до Слов'янська. 16 квітня їх помітили проросійські бойовики, але пропустили в пастку між двома блокпостами та почали оточувати. 17 квітня по обіді Юрій потрапив у полон.

Мати Юрія, Ярослава Поправка, заявила про зникнення сина.

19 квітня 2014 року тіло Юрія було знайдено в річці Казенний Торець біля смт Райгородок Донецької області з ознаками насильницької смерті разом з тілом горлівського депутата Володимира Рибака, яке 22 квітня було упізнано його дружиною. Впізнати Юрія вдалося лише 25 квітня. За повідомленням пресслужби МВС, «причина смерті обох загиблих — комбінована травма тіла внаслідок тортур, з подальшим утопленням ще живих непритомних потерпілих».

За даними свідків, зокрема того, який був у полоні разом з Юрієм та вижив після катування, Юрія вбили за відмову говорити російською і відмову збрехати, що ходить до храму Московського патріархату.

Похований 28 квітня у Київській області, селі Морозівка.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 1, місце 12.