Полєно Юрій Вікторович «Ока»

Полєно Юрій Вікторович
Дата та місце народження: 25 лютого 1984 р., с. Шульгинка, Луганська область
Дата та місце смерті: 15 жовтня 2014 (30 років) с. Сміле, Луганська область
Місце поховання: с. Шульгинка, Луганська область
Звання: Солдат
Посада: Гранатометник
Обставини смерті: Загинув 15 жовтня 2014 р. потрапивши в засідку на Лисичанській трасі коли група батальйону Айдар виїхала на підсилення блокпосту № 32 біля села Сміле (Слов'яносербський район) Луганська область. Разом з Юрієм загинули Царенко Владислав Миколайович та Піскіжов Олександр Валерійович.

Виріс у родині військового, після строкової служби в ЗСУ повернувся до свого села.

З початком бойових дій добровольцем пішов захищати рідну землю. Солдат групи «Золота сотня» 24-го батальйону територіальної оборони «Айдар», псевдо «Ока».

15 жовтня 2014-го група батальйону «Айдар» виїхала на підсилення блокпосту № 32 біля села Сміле (Слов'яносербський район), та потрапила у засідку на Лисичанській трасі за 3 км від блокпосту. Загинули 8 бійців, 2 були захоплені у полон, ще 3 поранені. 2 бійці кілька діб пробиралися до українських позицій.

Шестеро бійців попали в полон важкопораненими — Максим Вакуленко, у полоні йому ампутували ногу до коліна, Іван Яретик (Ваня Полтава), у полоні відрізали вухо — звільнені у листопаді 2014; Руслан Дивак (Змій) — звільнений з полону в лютому 2015, Сергій Пилипишин (Серьога Дикий), Василь Боднарук (Вася Гуцул), Руслан Шанідзе (Грузин) — звільнені у липні 2015 року. У полоні бійці дізналися, що на цьому місці кілька діб росіяни і осетини чекали на айдарівців.

27 жовтня вивезли з місця бою частину тіл загиблих, троє айдарівців ідентифіковані — це Олександр Піскіжов, Юрій Полєно та Владислав Царенко.

Похований в селі Шульгинка.

Без Юрія лишились батьки, сестра та сини 2007 р.н. й 2012 р.н.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 4, ряд 4, місце 36.