Пойда Артем Володимирович

Пойда Артем Володимирович
Дата та місце народження: 14 квітня 1994 р., смт Нова Прага, Олександрійський район, Кіровоградська область
Місце поховання: смт Нова Прага, Олександрійський район, Кіровоградська область
Посада: Вогнеметник
Обставини смерті: Загинув 21 січня 2015 р.під час відбиття масованої атаки російських збройних формувань на блокпост батальйону на західних околицях міста Горлівка (Донецька область). Російські бойовики вели тривалий вогонь з мінометів і самохідних артилерійських установок. Артем помітив мікроавтобус з 12 бойовиками і вогнеметом його знешкодив, чим зберіг життя багатьом своїм побратимам, але сам загинув від розриву снаряду. Разом з Артемом загинули молодший сержант А. Молодика та лейтенант А. Ільїн.

Рано залишився без батька, виростав з мамою, старшим братом та бабусею. Навчався в Новопразькому НВК, після закінчення 11-го класу проходив строкову службу в лавах ЗСУ. Демобілізувався у жовтні 2013 року демобілізувався, квітнем 2014-го добровольцем прийшов у військкомат за мобілізацією.

Молодший сержант, вогнеметник 17-го окремого мотопіхотного батальйону, 57-ма окрема мотопіхотна бригада.

Загинув 21 січня 2015-го під час відбиття масованої атаки російських збройних формувань на взводному опорному пункті 717-го блокпосту — західна околиця Горлівки, терористи вели тривалий вогонь з мінометів і САУ. Артем помітив мікроавтобус з 12-ма терористами і вогнеметом його знешкодив — цим самим зберіг життя багатьом своїм побратимам. Загинув від розриву снаряда, за хвилину до смерті з вогнемета «Шмель» влучив у вороже бронеавто. Поліг від кулі, що пройшла між пластинами бронежилета. По цьому побратими підбили з гранатомета «Газель» із терористами, звідки вівся вогонь.

21 січня 2015 року поблизу Горлівки терористи втратили 25 убитими та понад 30 пораненими. Також українські сили знищили 1 танк, 2 БРДМ й 2 БТР. Окрім того, "ДНР"івський танкіст, відступаючи, розвернувся та почавив терористичну піхоту і протаранив 2 БРДМи.

Без Артема лишились мама та старший брат.

Похований у Новій Празі.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 5, ряд 3, місце 28.