Подрезенко Олександр Васильович «Кац»

Подрезенко Олександр Васильович
Дата та місце народження: 14 серпня 1973 р., м. Сєвєродонецьк, Луганська область
Дата та місце смерті: 12 липня 2014 (40 років) с. Жовте, Луганська область
Місце поховання: с. Маловенделівка, Новоайдарський район, Луганська область
Звання: Солдат
Посада: Командир відділення
Обставини смерті: 12 липня 2014 р. група Каца біля с. Жовте, Слов'яносербський район, Луганська область спустилась з висоти вниз, щоб пошукати місце, для встановлення секрету. Група була на чорній ниві, в машині було п'ять чоловік - Нельс за кермом, поруч Кац (командир групи). На задньому сидінні Валькірія та Умар, і в багажнику з кулеметом сидів Святозар. Внизу, в полі, вони спробували розвернутись і підірвались на фугасі, який було закладено в тому місті. За силою вибуху то скоріше була протитанкова міна, хоча були і версії про керований фугас. Нельс і Кац загинули одразу, Умар за декілька годин загинув у шпиталі, Валькірію і Святозара викинуло вибуховою хвилею.

[ред. | ред. код]

Народився 1973 року у місті Сєвєродонецьк. Проживав у Луганську. Одружився, у подружжя народилася дочка. З травня 2014-го — один з перших добровольців, командир відділення, 24-й батальйон територіальної оборони «Айдар», псевдо «Кац». В травні-червні здійснював з підрозділом партизанські бої в Луганську, визволяв місто Щастя. У червні померла від раку його дружина.

12 липня 2014 розвідгрупа «Каца» поблизу села Жовте (Слов'яносербський район), під Луганськом, спустилась з висоти вниз, щоб пошукати місце для встановлення «секрету». Група була на чорній Ниві, в машині було п'ять чоловік — «Нельс» за кермом, поруч «Кац» (командир групи). На задньому сидінні «Валькірія» та «Умар», і в багажнику з кулеметом сидів «Святозар». Внизу, у полі, вони спробували розвернутись і підірвались на фугасі, який було закладено в тому місці. За силою вибуху то радше була протитанкова міна, хоча були і версії про керований фугас. Сергій Карпенко («Нельс») і Олександр Подрезенко («Кац») загинули одразу, «Валькірію» і «Святозара» викинуло вибуховою хвилею, Артем Нетруненко («Умар») за декілька годин помер у шпиталі від поранень і крововтрати.

Без Олександра лишилися дочка, мама, сестра, бабуся.

Похований у селі Маловенделівка, Новоайдарський район.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 4, місце 40.