Плотніков Василь Васильович

Плотніков Василь Васильович
Дата та місце народження: 21 серпня 1992 р., с. Новомилорадівка, Дніпропетровська область
Дата та місце смерті: 28 липня 2018 (25 років) с. Кримське, Новоайдарський район, Луганська область
Місце поховання: с. Кислівка, Харківська область
Звання: Солдат
Посада: Стрілець-помічник гранатометника
Обставини смерті: Загинув вранці 28 липня 2018 р. в районі Світлодарської дуги від кульових поранень, зазнаних під час бою з ворожою ДРГ. Близько 10-ї ранку того дня ворожа диверсійно-розвідувальна група у складі 15 найманців намагалася захопити одну з позицій ЗСУ поблизу с. Кримське, що на правому березі річки Сіверський Донець у Новоайдарському районі Луганської області. Четверо бійців, що перебували на спостережному посту, вступили в бій з переважаючими вчетверо силами ворога і стримували їх, поки не підійшла на підмогу резервна група на чолі з командиром роти. Під час бою Василь загинув. Разом з ним загинув також старший солдат Юрій Дженжера. Інші двоє бійців були поранені та евакуйовані.

[ред. | ред. код]

Народився 1992 року у селі Новомилорадівка (Криничанський район, Дніпропетровська область); старший син у багатодітній родині. Тут він закінчив місцеву школу, звідси пішов на строкову службу в армію. В 2012—2013 роках пройшов строкову службу; працював в місті Рубіжне начальником відділу охорони на картонно-тарному комбінаті. З 2017-го — різноробом у Харківському танковому інституті.

21 лютого 2018 року вступив на військову службу за контрактом, з червня перебував на фронті. Солдат, стрілець-помічник гранатометника 1-го взводу 1-ї роти 1-го механізованого батальйону 53-ї бригади.

28 липня 2018-го в передобідню пору ДРГ противника у складі 15 осіб намагалася захопити одну з позицій ЗСУ поблизу села Кримське що на правому березі річки Сіверський Донець (Новоайдарський район). Вояки передового спостережного пункту прийняли нерівний бій та утримали позицію до підходу резерву. Загинули Василь Плотніков та солдат Юрій Дженжера; ще двоє зазнали поранень середньої тяжкості та були евакуйовані.

31 липня 2018 року похований у Кислівці, земляки проводжали Героя на колінах.

Без Василя лишились батьки та троє братів і сестра.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 10, ряд 4, місце 35.