Плацинський Павло Янович

Плацинський Павло Янович
Дата та місце народження: 8 лютого 1978 р., м. Радомишль, Житомирська область
Дата та місце смерті: 9 лютого 2015 (37 років) с. Логвинове, Донецька область
Місце поховання: м. Радомишль, Житомирська область
Посада: Механік-водій
Обставини смерті: Зник безвісти 9 лютого 2015 р. коли дві машини бригади попали під обстріл поблизу села Логвинове у верхній частині дебальцівського виступу на трасі між м. Дебальцеве і м. Артемівськ (Донецька область). Пізніше стало відомо, що Павло був захоплений у полон і розстріляний російськими бойовиками. Впізнаний серед загиблих. Похований. Разом з Павлом загинули молодший сержант О. Бердес та сержант В. Демчук.

[ред. | ред. код]

Механік-водій, командир відділу доставки набоїв, 30-та окрема механізована бригада.

Зник безвісти 9 лютого 2015 року, коли дві машини 30-ї механізованої бригади попали під обстріл поблизу села Логвинове у верхній частині «дебальцівського виступу» на трасі між населеними пунктами Дебальцеве і Артемівськ (Донецька область). Павло Плацинський разом із п'ятьма товаришами по службі направлялися за боєприпасами до Слов'янська, але бойовики влаштували на дорозі засідку.

Згодом в інтернеті з'явилося відео, де було видно як бойовики знущаються над трьома полоненими українськими військовими. Рідні впізнали на цьому відео Олександра Бердеса. Разом з ним потрапили до полону військовослужбовець 30-ї ОМБР Василь Демчук. Це відео було також оприлюднене російським телеканалом «Дождь».

Як з'ясувалося пізніше, 9 лютого 2015 року бойовики розстріляли пораненого Олександра Бердеса, Василя Демчука та Павла Плацинського. Тіла вбитих прикопали в лісосмузі неподалік села Логвинове, Артемівського району Донецької області. Згодом волонтери групи «Патріот» знайшли тіла бійців.

Похований в Радомишлі 9 квітня 2015-го.

[ред. | ред. код]

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російсько-української війни, відзначений — нагороджений

13 серпня 2015 року — орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 6, ряд 1, місце 19.