Пізняк Юрій Олексійович

Пізняк Юрій Олексійович
Дата та місце народження: 3 липня 1963 р., с. Славне, Дніпропетровська область
Обставини смерті: Вбитий в ніч на 14 серпня 2014 р. на блок-посту Слов'янка-кордон, на якому бойовики намагалися зі зброєю прорватися з Донецької області у Дніпропетровську.

Закінчив Славнівську школу, Київський інститут народного господарства імені Коротченка, пройшов строкову службу в радянській армії. Працював за фахом у колгоспі «Радянська Україна», по зникненні СРСР — в інших реструктуризованих господарствах. Починав керувати невеличким сільгосппідприємством «Вознесенка». 15 квітня 2000 року з колегами створив ТОВ агрофірму «Зоря», в якому посідав посаду генерального директора.

Позаштатний радник голови Дніпропетровської ОДА, фермер. Був одним з ініціаторів створення громадської організації «Всеукраїнська аграрна Рада».

У часі війни — доброволець — волонтер. З травня 2014 року співпрацював із військовими, що дислокувалися на території Межівського району, надавав підтримку й фінансову допомогу. Організував оборону Дніпропетровської області, блокпостів на кордоні з зоною бойових дій, займався забезпеченням армії та батальйонів.

Убитий в ніч проти 14 серпня 2014 року на блокпосту «Слов'янка-кордон», на якому бойовики намагалися зі зброєю прорватися з Донецької області у Дніпропетровську. Юрій поїхав до блокпосту, коли дістав повідомлення, що там почалася стрілянина, його машину розстріляли на під'їзді до блокпосту. Лише коли прибула група спецпризначенців і захопила злочинців, Юрія змогли відправили до лікарні, але врятувати його життя не вдалося.

Похований в селі Славне (Межівський район, Дніпропетровська область).

Без Юрія лишились дружина Ірина Пізняк, донька Ірина і син Дмитро. Син навчався у Межівському аграрному коледжі-інтернаті.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 2, ряд 7, місце 34.